Кравчук: Безвіз безвізом, але відірватися від Росії – це трохи інше

Перший президент також висловив думку, що зараз питання запровадження віз з РФ не до часу

Президент України Леонід Кравчук в ефірі "112 Україна". 18.06.2017 112.ua

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "112 Україна" прокоментував отримання Україною безвізу з ЄС і плани ввести візовий режим з Росією. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Аби це так було просто вирішити такі питання, які формувалися віками, століттями – прийняти якесь рішення і одним рішенням зразу все вирішити, то життя було б надзвичайно просте і люди завжди вирішували б складні питання одним рішенням. На жаль, це не так. Безвіз має велике значення для України, це авторитет, це бажання людей врешті решт, це їх прагнення, це визнання України як європейської цивілізованої країни. У цьому є суть. Але відірватися від Росії, - це великі внутрішні перетворення людини, які формувалися віками. Тут схрещуються віра, національні питання, побутові, сімейні, скажімо, чоловік – українець, а дружина – росіянка. А такі шлюби у нас були дуже розвинені за радянських часів. Кожен рік в Україну приїжджали 1 млн росіян, і з України кожен рік виїжджали десь не менше 900 тис. Просто приїжджали, в тому числі на роботу і проживання. Це все залишилося. Візьміть схід, захід, центр України, - він корінним чином відрізняється і за вірою, і за національними ознаками, політичним уподобаннями. Таким чином, я думаю, що не можна спрощено підходити до цього питання, - це дуже просто і дуже ясно, але дуже неправильно. Безвіз є безвіз, а відірватися від Росії – це трохи інше", - вважає Кравчук.

Перший президент також висловив думку, що зараз питання запровадження віз з РФ не до часу.

"Ви знаєте, питання з Росією, - це війна. Всі рішення, які приймає чи обговорює парламент, він їх оцінює крізь війну, анексію, убивства, агресію в тому числі, інформаційну агресію, доведену до абсурду, з боку Росії. Тому їх треба зрозуміти, тих людей, які пропозиції вносять. Якщо говорити про мою думку, - я думаю, що це зараз не на часі. Не можна говорити, що воно загалом не потрібне, подивимось, які будуть далі можливості стосунків, у тому числі із Росією і іншими країнами. Тоді треба приймати таке рішення. А зараз… Дуже багато людей, особливо у східних, центральних районах, вони на заробітках у Росії, це для  них може стати дуже поганою нормою", - додав він.

Нагадаємо, Верховна Рада може прийняти рішення про візовий режим з Російською Федерацією, на даний момент проводяться політичні консультації.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що відомство у разі прийняття рішення про введення візового режиму з РФ готове його реалізувати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...