Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, архівне фото
Украинское фото

На цей момент немає необхідності у відставці НАЗК, а законопроект про зміну керівництва агентства призведе до затягування перевірки електронних декларацій. Таку думку висловила в ефірі телеканалу "112 Україна" колишній директор департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко.

Вона ствердно відповіла на запитання, чи може призвести до затягування перевірки е-декларацій переобрання керівництва НАЗК, яку передбачає законопроект, який розробляє Мін'юст.

"Саме затягнути. Тому що з цього законопроекту саме у Кабінету міністрів буде можливість призначати в ручному режимі, ні з якихось конкурсів, керівника НАЗК. Це буде "в.о.". Це означає, що фактично буде зміна керівництва і відповідальності людей, які повинні перевірити е-декларування. Якщо НАЗК не є адміністратором, не контролює систему електронних декларацій, а це робить структура Держспецзв'язку, то, якщо замінити керівництво НАЗК, чим це вирішить проблему, якщо вони все одно не впливають на декларування? Наразі жодної необхідності у відставці НАПК немає", - сказала Тетяна Козаченко.

Однак, на її думку, представники НАЗК не зможуть перевірити е-декларації до кінця тижня, враховуючи обсяг роботи, яку потрібно виконати: "Це фактично відсутність автоматичної системи перевірки декларацій, яка повинна була в них бути".

На думку Козаченко, схоже на правду, що тиск депутатів на агентство з протидії корупції - це спроба зірвати процес.

Новини за темою: НАЗК перевірить інформацію про неправдиві дані у деклараціях ще 18 чиновників, депутатів і суддів

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції за дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана розпочало розробку законопроекту щодо змін у роботі Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Законопроект передбачає можливість провести конкурси на керівні посади цього органу.