Кошулинський може розраховувати на сумарний рейтинг Яроша і Тягнибока, - соціолог

Петро Жук наголосив, що за достатньо високої підтримки Руслан Кошулинський має чи не найнижчий антирейтинг серед націоналістів

Єдиний кандидат у президенти від націоналістичних сил Руслан Кошулинський має реальні шанси потрапити у другий тур президентських виборів, адже він вже на старті матиме сумарний рейтинг Олега Тягнибока та Дмитра Яроша, що в поєднанні з невизначеними виборцями може досягати 8%. Таку думку висловив директор Центру інформаційних проблем територій Національної академії наук України, експерт з питань соціальної психології Петро Жук, пише Depo.

"Після заяви Яроша про відмову від участі в президентських перегонах і підтримку кандидатури Руслана Кошулинського вимальовується цікава картина. Останнім часом президентський рейтинг Тягнибока коливався в межах 3-3,5%, а Яроша - 1-1,5%. Крім того, близько 50% виборців ще не визначилися. Тому можна говорити, що Кошулинський, який за фактом ще не розпочав виборчу кампанію, може розраховувати на стартовий рейтинг близько 8% (сумарна підтримка Тягнибока та Яроша плюс виборці, які ще не визначилися)", - розповів соціолог.

Петро Жук наголосив, що за достатньо високої підтримки Руслан Кошулинський має чи не найнижчий антирейтинг серед націоналістів.

"В уяві українців Кошулинський сприймається як ще одне нове обличчя серед претендентів на крісло глави держави. На ньому практично немає негативу: він не відрізнявся ані одіозними заявами, ані якимись скандалами. До того ж будь-яка критика завжди падає насамперед на офіційних лідерів політичних сил. Тому нині він має навіть більший електоральний потенціал, ніж Тягнибок, Ярош або будь-який інший голова політичної партії", - впевнений експерт.

За його словами, саме тому Кошулинський як єдиний кандидат від націоналістів має найбільший потенціал електорального зростання.

"За умови вдало проведеної кампанії може відбутися такий же несподіваний кумулятивний ефект, як на місцевих виборах 2015 року у Львові. Тоді кандидат у мери Кошулинський, маючи стартовий рейтинг 2-3%, зрештою набрав 36,86%. Тобто в 12 разів більше. При цьому партійний результат "Свободи" у Львові становив всього 9,57%, що майже вчетверо менше, ніж у Кошулинського. Як бачимо, Кошулинський одного разу вже зумів вийти за рамки партійної ніші", - нагадав Петро Жук.

При цьому він не виключає, що тоді багаторазового мера Львова Андрія Садового від поразки врятував лише той факт, що Руслан Кошулинський включився в кампанію "занадто пізно, коли вона вже йшла повним ходом".

"Звісно, на це були об'єктивні причини: опонент Садового на той момент проходив службу в лавах ЗСУ. Але тепер зволікання зі стартом кампанії нічим не виправдано. Тому президентські вибори – це не той калібр, що місцеві. Якщо націоналісти хочуть отримати результат і зробити хороший зачин на парламентські вибори, то мають уже розгортати штаби, а не зволікати з погодженням єдиного кандидата до кінця року. Тоді Кошулинський може мати реальні шанси потрапити в другий тур", - резюмував Петро Жук.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів