Голова НАЗК Наталія Корчак
З відкритих джерел

Голова Національного агентства Наталія Корчак із запобігання корупції заявила, що готова піти зі своєї посади. Про це вона сказала під час засідання антикорупційного комітету 21 квітня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я хоч сьогодні готова піти з своєї посади, як і з члену НАЗК. Але мова йде про те, що є люди, які працюють і довіряють. І якщо за щось взявся, то доводь до кінця, принаймні скільки тобі вистачить сил", - заявила Корчак.

Вона також висловила гордість через те, що нажила собі великих ворогів.

"Проблема полягає в тому, що я не людина з певної системи. І я не пов’язана упередженими суб’єктивними судженнями. І те, що завдяки моїй волі і людей, які мені повірили, ми запустили цей реєстр, не маючи бюджету і відбулася друга хвиля декларування, бо вона все ж таки відбулася, це особисто моя заслуга. Те, що ми запустили інші напрямки роботи – теж особисто моя заслуга… Наш орган в тому функціоналі, в якому існує, ніколи не буде ні для кого незручний. Те, що називається декларуванням – це наживати собі ворогів. Я горда, що я нажила собі ворогів, і не дрібних, а великих. Але, я так думаю, з часом ці вороги стануть друзями в межах розумних підходів. Я розумію, що ми не можемо користуватися повноваженнями в такий спосіб, щоб наробити шкоду…", - сказала голова НАЗК.

Новини за темою: ВР пропонують переобрати членів НАЗК, комісію з їх відбору та Громадську раду

Нагадаємо, Національне агентство із запобігання корупції почало працювати у минулому році. Тоді ж провели першу хвилю електронного декларування. При чому напередодні завершення строку подання е-декларацій чиновники і депутати жалілися на те, що Реєстр е-декларації не працював і зберегти останню версію документа про статки можна було вночі не з першої спроби. У НАЗК обіцяли все виправити.

Однак під час другої хвилі е-декларування високопосадовці зіткнулися із тими самими проблемами. У зв’язку з цим голову агентства НАЗК Наталію Корчак викликали для звіту до Ради. Вона сказала, що тільки опосередковано впливає на роботу Реєстру і заявила, що з посади не піде.