Більшість українців буде позбавлена можливості відвідувати Європу, незважаючи на позитивне рішення ЄС про надання Україні безвізового режиму. Про це у своєму блозі написав економіст і лідер ВО "Нова Україна" Валерій Коновалюк.

Експерт упевнений, що виконання владою умов МВФ, на яких вона взяла мільярдний кредит, веде країну до бідності – у людей не буде грошей на подорожі в Європу.

"Надання Євросоюзом безвізового режиму — безумовно, позитивна для українців подія. Але насправді переважна кількість українських громадян так і не зможуть цим скористатися. Причина — умови, на яких уряд взяв у МВФ черговий кредит", – пише Коновалюк.

В цілому Коновалюк назвав 11 умов МВФ, на які погодився уряд та які ведуть Україну до зубожіння. Зокрема негативно на розвиток країни і платоспроможність людей вплине скорочення бюджетників, введення "соціальних" колекторів, розпродаж української землі та доприватизация об'єктів держвласності.

"Влада хоче скасувати держгарантії для вкладів у державних банках. Це означає, що держава відмовляє захисту вкладів громадян. У держбанках лежать зарплати, пенсії, соціальні виплати — і ніхто їх не компенсує, якщо з банком щось станеться", – зазначив Коновалюк.

Експерт упевнений, що відмова на вимогу МВФ від запуску державного експертно-кредитного агентства, знищення малого і середнього бізнесу та легалізація азартних ігор також будуть сприяти зубожіння людей.

"У Меморандумі немає ні слова про підтримку промисловості і створення робочих місць. Це означає, що безвіз більшості наших співвітчизників ніколи не знадобиться", – резюмував Коновалюк.

Нагадаємо, що вчора, 6 квітня, Європарламент проголосував за надання Україні безвізового режиму.