Комітет з нацбезпеки цього тижня розгляне законопроект про позасудове блокування сайтів, - Вінник

Нардеп стверджує, що законопроект передбачає "дієві механізми захисту інфраструктури в Україні"

Народний депутат Іван Винник студії "112 Україна". 25.01.2017 112.ua

Комітет ВР з нацбезпеки цього тижня розгляне законопроект № 6688 про позасудове блокування сайтів. Про це повідомив секретар цього комітету Іван Вінник під час засідання погоджувальної ради парламенту 2 липня. Трансляцію вів офіційний канал "Рада".

"Цього тижня комітет розгляне законопроект № 6688 щодо встановлення ефективного механізму протидії кібератакам, щодо протидії загрозам інформаційній безпеці в нашій країні, тому що нам дійсно треба впровадити дієві примусові механізми закриття відповідних серверів, які здійснюють кібератаки на інформаційну чи кіберінфраструктуру нашої країни з метою вчинення тяжких чи особливо тяжких злочинів", - сказав Вінник.

Народний депутат висловив переконання, що документ критикують безпідставно.

"Це те, що в публічному просторі отримало критику про нібито позасудове закриття ЗМІ. Це повна брехня, тому що дієслова "закриття" в цьому проекті навіть не знайдете. Те саме стосується іменника "ЗМІ" чи будь-яких інших словосполучень. Ідеться просто про дієві механізми захисту нашої інфраструктури", - додав Іван Вінник.

Новини за темою: Закон зруйнує принципи демократії: Українська Гельсінська спілка виступила проти запровадження цензури в інтернеті

Нагадаємо, 21 червня 2018 року Верховна Рада включила до порядку денного сесії законопроект № 6688, який передбачає, що інформаційний ресурс зможуть заблокувати на 48 годин "у виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину"; а за рішенням слідчого судді, суду, прокурора або ж РНБО - на більш тривалі періоди за розміщення "забороненої інформації".

Нардеп від БПП, представник комітету інформполітики Ольга Червакова висловила переконання, що законопроект про цензуру умисно не хотіли скерувати до комітету ВР зі свободи слова.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів