Комітет визнав, що звинувачення проти Вілкула ґрунтуються на показаннях, отриманих незаконно

Під час розгляду Регламентним комітетом ВР повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з'ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском

Регламентний комітет Верховної Ради опублікував висновок щодо подання ГПУ стосовно співголови фракції "Опозиційний блок" у парламенті Олександра Вілкула. У документі, зокрема, йдеться, що докази Генпрокуратури ґрунтуються на припущеннях та на показаннях, отриманих незаконно.

"[…] Комітетом взято до уваги те, що генеральний прокурор України додатково перевірить докази права власності на земельні ділянки, зазначені в поданні, а також те, що докази у поданні ґрунтуються на припущеннях та на показаннях, які було отримано незаконно, і генеральний прокурор України має намір їх перевірити", - йдеться в документі.

Нагадаємо, під час розгляду Регламентним комітетом ВР повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з'ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском. Свідка - екс-голову Дніпропетровської райдерждаміністрації, 70-річного Вадима Кобиляцкого без рішення суду, за його словами, прокуратура помістила в грудні 2017 року до холодної камери і вимагала дати неправдиві свідчення проти Вілкула. Але навіть у цих умовах Кобиляцький не погодився обмовити нардепа. Він підписав компроміс, який запропонувала прокуратура, що йому нібито телефонували з приймальні облдержадміністрації. Заяву свідка депутати отримали під час засідання.

Сторона захисту надала також матеріали, що показують неспроможність звинувачень ГПУ про те, що Вілкул, будучи головою Дніпропетровської ОДА, у 2011 році нібито незаконно забрав землю в Покровському районі Дніпропетровської області.

Члени Регламентного комітету отримали офіційні документи, що земля продовжує перебувати в державній власності. Ця земля нині в оренді Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК).

У 1999 році Верховна Рада ухвалила рішення щодо передання цієї землі в оренду ГЗК. Аналогічний договір оренди було підготовлено і в 2011 року облдержадміністрацією. Після експертиз і погоджень було поставлено 12 підписів профільних керівників, і тільки потім згідно із законом Вілкул поставив свій, 13-й, підпис. У 2016 році Міністерство юстиції підтвердило правильність користування комбінатом цієї ділянки, і договір оренди продовжили.

Вілкул зазначив, що нині саме ГПУ своїми діями намагається передати цю землю приватній фірмі зі статутним капіталом у 2 тис. грн і кількома мільйонами доларів боргів. При цьому підприємство ще й перебуває в стані банкрутства.

Крім того, народний депутат надав низку доказів того, що справа є сфабрикованою, а закони, на які посилається прокуратура, у тому числі Земельний Кодекс, припинили свою дію ще в 2001 році.

Під час засідання комітету Олександр Вілкул надав офіційні документи, в тому числі рішення Нікопольського суду, про те, що його телефон незаконно прослуховують без дозволу парламенту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів