Комітет виборців України закликає Раду збільшити суму застави для кандидатів у президенти до 10 млн грн

За словами очільника комітету Олексія Кошеля, також треба обмежити політичну рекламу

112.ua

Комітет виборців України закликає парламент змінити закон про вибори президента, зокрема встановивши заставу для кандидатів у розмірі 10 млн грн. Про це повідомив голова КВУ Олексій Кошель в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Ми пропонуємо підвищити грошову заставу вчетверо – з 2,5 до 10 млн грн з тим, щоб поставити певні перешкоди для кандидатів, які сприймають вибори як певний комічний жанр або сприймають вибори просто як захист від переслідувань. Але натомість потрібно, щоб застава поверталася не лише двом учасникам другого туру, а для тих кандидатів, які отримали більше, ніж 5-7% голосів. На моє переконання, така зміна могла б якісно покращити виборчий процес", - сказав Кошель.

Він також висловив переконання, що треба обмежити політичну рекламу.

Згідно із повідомленням прес-служби КВУ, традиційно партії та кандидати витрачають на рекламу 70-80% усіх коштів з виборчих фондів, тож вирішення питання політичної реклами дозволило б суттєво зменшити вартість виборів та сприяло б рівності кандидатів у президенти.

У КВУ також висловилися за підвищення прозорості виборчих коштів - наприклад, шляхом запровадження механізму своєчасного звітування кандидатів у режимі онлайн; при чому ЦВК та НАЗК мають більш активно працювати в напрямку перевірки надходжень та витрат із виборчих фондів кандидатів.

Підкреслюють необхідність встановлення верхньої межі кількості членів окружних та дільничних комісіх, як у законах про вибори нардепів та про місцеві вибори.

У Комітеті виборців переконані, що треба посилити роль дебатів між кандидатами, - наприклад, зробити відмову кандидата від участі у дебатах підставою для винесення попередження зі сторони Центрвиборчкому.

Новини за темою: Потенційні кандидати в президенти витратили на рекламу близько 500 млн грн, а відзвітували про 10 млн, - КВУ

Зазначимо, що президентські вибори в Україні, згідно з Конституцією, мають відбутися 31 березня 2019 року. Чинний глава держави пообіцяв, що вони будуть чесними, "як у 2014 році". Про свій намір щодо участі в президентській кампанії Петро Порошенко офіційно не заявляв.

При цьому про намір балотуватися на посаду президента заявили голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко, нардеп Олександр Шевченко, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний, позафракційний депутат Юрій Дерев'янко, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, екс-глава ДФС Роман Насіров, львівський міський голова та лідер "Самопомочі" Андрій Садовий.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів