Комітет ВР визнав законним подання на зняття недоторканності з нардепа Олександра Вілкула

Остаточне рішення ухвалить Верховна Рада

Народний депутат фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул в ефірі "112 Україна". 11.06.2018 112.ua

Регламентний комітет ВР визнав законним подання на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Під час засідання голова ГПУ Юрій Луценко описав два епізоди, щодо яких планують перевірити правомірність дій Олександра Вілкула, бо наразі є підозра порушення ст. 2 ст. 364 ККУ.

Перший випадок стосується діяльності Вілкула на посаді голови Дніпровської ОДА у 2011 році. За словами Луценка, тоді нинішній нардеп видав розпорядження про передачу в інтересах ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" 15 га та кількох менших ділянок "нібито із земель запасу, а насправді із земель колективної власності" для розширення кар'єру. За словами Луценка, це завдало збитків державі у сумі 486 тис. грн.

Другий епізод, за словами генпрокурора, щодо незаконної заміни земель с/г призначення компанії "Артленд" на інші комерційні потреби. Генпрокурор заявив, що Вілкул міг давати усні вказівки щодо такої заміни призначення земель, унаслідок чого держава недоотримала 5 млн 139 тис. грн.

Сам нардеп Олександр Вілкул заявив, що в першому випадку землі були і є державними, проте були землями запасу, а потім перейшли в оренду і держава отримувала гроші за аренду цих земельних ділянок.

Щодо заміни призначення земель ТОВ "Артленд" Вілкул сказав: "Фірма "Артленд" перевела землі з сільськогосподарського призначення в пасовища. Це зробила не облдержадміністрація під моїм керівництвом, а Дніпропетровська райдержадміністрація, до якої я ні фактично ні юридично не маю жодного відношення".

Вілкул заявив, що у 2017 році один із суддів дав дозвіл на прослуховування номера телефону, зареєстрованого на нього згідно з контрактом.

Нагадаємо, 18 вересня голова Генпрокуратури Юрій Луценко повторно вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності й притягнення до кримінальної відповідальності депутатів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула, Дмитра Колєснікова та Сергія Дунаєва.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів