Клімкін заявив про фактичну готовність проекту резолюції ООН щодо миротворців

За словами Клімкіна, проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі був розроблений Україною спільно з США, Францією, Німеччиною, а також з Великою Британією

Фото з відкритих джерел

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна, США, Німеччина і Франція практично розробили спільний проект резолюції ООН по миротворцях на Донбасі. Про це повідомляє "Інтер".

"Я кілька годин тому розмовляв зі спецпредставником США по Україні Куртом Волкером, ми погодили основні параметри нашої позиції, у нас фактично готовий текст резолюції, наш проект. Я маю на увазі наш, тому що це і США, і Німеччина, і Франція, і працюємо з Великобританією з дуже чіткою логікою", - сказав міністр.

Новини за темою: Канада заявила про підтримку ініціативи введення миротворців ООН на Донбас

Раніше газета Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні джерела у Вашингтоні і ЄС повідомила, що США мають намір запропонувати план по розміщенню на сході України 20 тисяч міжнародних миротворців, американські представники мають намір обговорити це з Москвою найближчим часом.

Між тим, голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв заявив, що запропоноване США число миротворців на сході України в 20 тисяч чоловік створить пряму загрозу Донбасу і посилить напруженість у регіоні.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко впевнений, що миротворча місія ООН на Донбасі розміститься на всій території і перегородить постачання військ і зброї бойовикам.

Новини за темою: Україна впевнена у врегулюванні конфлікту на Донбасі з введенням миротворців, - Єльченко

Раніше президент заявляв, що відповідний закон проголошує ключовим мирний і політико-дипломатичний шлях, незважаючи на те що він регламентує і військовий аспект.

4 жовтня президент подав до парламенту два законопроекти, що стосуються ситуації на Донбасі. Перший передбачає особливості внутрішньої політики України щодо окупованих районів, другий - мирного врегулювання ситуації там.

Верховна Рада підтримала за основу так званий законопроект про деокупації Донбасу (офіційно - № href="http://static.rada.gov.ua/host/pls/zweb_n/webproc4_2?id=&pf3516=7163&skl=9" rel="nofollow" rel="nofollow">7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях"), 6 жовтня. "За" проголосували 233 народних депутата. Таким чином, АТО може перейти в самооборону України, Об'єднаний штаб ЗСУ - замінити Антитерористичний центр в ролі керівника захисту територій держави. З документа вилучили згадку про мінських домовленостях. Плануються й інші зміни, адже документ прийнятий тільки в першому читанні. Попереду підготовка до другого.

Порошенко під час виступу на раді безпеки і генеральній асамблеї ООН закликав організацію ввести на окупований Донбас миротворців.

Джерело: Интер

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...