Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
Reuters

У Євросоюзі сьогодні почав працювати новий регламент, спрямований на підвищення безпеки, тому можливі ретельні перевірки. Це жодним чином не стосується голосування Євросоюзу за надання безвізу українцям. Про це повідомив голова МЗС України Павло Клімкін під час Години запитань до уряду у Верховній Раді 7 квітня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Саме з сьогоднішнього дня працює новий регламент ЄС, який спрямований на підвищення безпеки. Це означає, що він працює не тільки для громадян України, але абсолютно для всіх. Це означає, що можуть бути додаткові перевірки, цільові перевірки, порівняння даних з шенгенським реєстром, з національними реєстрами. Тому, якщо ви на хвилину більше перетинаєте кордон – не хвилюйтесь. Це аж ніяк не пов’язано з запровадженням безвізового режиму чи іншими процедурами", - сказав Клімкін.

Він також привітав усіх з тим, що Європарламент підтримав надання безвізу українцям.

Новини за темою: "Зіпсували День Росії". Реакція соцмереж на український безвіз

Нагадаємо, Європарламент, 6 квітня, проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС. За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75. 36 - утрималися. Тепер 26 квітня це рішення мають затвердити посли ЄС.