Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час засідання Радбезу ООН 13 лютого 2017р.
Twitter МИД Украины

Україна в останні роки була навмисно обрана мішенню для кібератак з метою дестабілізації ситуації в країні. Про це в ході сьогоднішнього засідання Ради безпеки ООН, яке транслював телеканал "112 Україна", заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"З 2015 року низка державних установ в Україні, а також найважливіші національні інфраструктурні об'єкти, наприклад, регіональні електромережі і фінансові інститути, пали жертвою нападів з використанням шкідливого програмного забезпечення. Невідомі хакерські групи здійснили напади на електронні ресурси аеропорту в Києві, Міністерство оборони. 6 грудня 2016 року веб-сайти державного казначейства, Міністерства фінансів і державного Пенсійного фонду були тимчасово паралізовані у переддень завершення 2016 фінансового року. Ми знаємо, яка мета цих нападів – вивести з ладу фінансову систему України, послабити наш оборонний потенціал і в кінцевому підсумку дестабілізувати українське суспільство. Очевидно, що Україна була навмисно обрано метою організованих зовнішніх кібертерористів, і їхні напади можуть бути такими ж, і навіть більш руйнівними, ніж звичайні засоби ведення війни. Ми постраждали, але в результаті стали ще сильнішими", - зазначив він.

При цьому Клімкін підкреслив, що зараз Україна розробляє національну правову базу для захисту критичної інфраструктури від подібних загроз.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) "Про удосконалення заходів забезпечення захисту об'єктів критичної інфраструктури".

Даним рішенням від 29 грудня 2016 року РНБО доручила Кабінету міністрів протягом 2 місяців розробити і прийняти концепцію створення державної системи захисту критичної інфраструктури і план заходів щодо її реалізації.

Новини за темою: Рада безпеки ОНН ухвалила резолюцію щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних атак

Протягом 2 місяців після прийняття концепції має бути розроблена державна система захисту критичної інфраструктури, а на розгляд парламенту внесено законопроект "Про критичну інфраструктуру та її захист".

Новини за темою: Клімкін: Резолюція ООН із захисту критичної інфраструктури - рішучий сигнал міжнародній спільноті

У цьому законопроекті має бути передбачено: створення державної системи захисту критичної інфраструктури; визначення органу, відповідального за координацію діяльності із захисту критичної інфраструктури; основи державно-приватного партнерства та ресурсного забезпечення у сфері захисту критичної інфраструктури; міжнародне співробітництво у сфері захисту критичної інфраструктури.