Клімкін у Відні виступив на міністерському засіданні ОБСЄ та зустрівся з Волкером і Тіллерсоном

Глава українського зовнішньополітичного відомства закликав країни ОБСЄ посилити тиск на Росію

МИД Украины

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 7 грудня виступив у Відні на 24-у засіданні глав зовнішньополітичних відомств ОБСЄ, приділивши основну увагу питанню агресії РФ та необхідності пошуку ефективних механізмів боротьби з нею. Про це повідомляє прес-центр українського МЗС.

"Дехто говорить про повернення до "холодної війни". Це неправильно. Росія зараз веде справжню війну проти Європи та її цінностей. Ця війна ведеться російською владою без розпізнавальних знаків, але за допомогою танків та зброї на українській землі", – сказав він.

Клімкін наголосив, що у зв’язку з цим світовій спільноті потрібно зосередити увагу на трьох напрямках:

Ефективній боротьбі зі спонсорованими Росією тероризмом та кібератаками;

Докладати зусиль для протидії російській пропаганді;

Продовжувати захищати права людини та основні свободи.

Міністр закликав ОБСЄ посилити тиск на РФ, одним із найдієвіших інструментів він назвав персональні санкції.

За словами міністра, промови делегацій ЄС та США, австрійського головування розпочалися також із питання російської агресії проти України.

Водночас він відреагував на виступ міністра закордонних справ РФ. "Лавров на міністерському засіданні ОБСЄ у Відні: бажання розмістити місію ООН на окупованому Донбасі назвав бажанням створити там окупаційну адміністрацію. Я вважаю, що вона там вже є - це російська окупаційна адміністрація", – переконаний український міністр.

"Коли слухаєш ЄС та США з одного боку, а Росію - з іншого, є відчуття, що живемо на одному глобусі, але в різних світах", – поділився Клімкін.

Також зазначимо, що на полях Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ українська делегація, очолювана Клімкіним, провела захід з проблематики прав людини в окупованому Росією Криму за участі заступників голови Меджилісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

За словами речниці МЗС Мар’яни Беци, США, Канада, Швеція, Туреччина, Литва, Польща, Румунія, Естонія, Норвегія, Велика Британія, Данія виступили за важливість посилення тиску на РФ.

Також на полях засідання РМЗС ОБСЄ Клімкін провів зустріч зі своєю шведською колегою Маргот Вальстрьом.

Головними темами розмови стали питання підтримки Швецією, яка залишатиметься непостійним членом РБ ООН у 2018 році, ініціатив України, зокрема у питанні розгортання миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою Києвом ділянкою українсько-російського кордону.

Співрозмовники погодилися з необхідністю використання міжнародних санкцій проти РФ до припинення Росією окупації українських територій, а також щодо несвоєчасності будь-яких ініціатив, спрямованих на відновлення права голосу російської делегації в ПАРЄ без виконання Росією усіх ухвалених протягом 2014-2016 років Асамблеєю резолюцій та рішень на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Крім цього, Клімкін зустрівся з спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером

Також глава МЗС України зустрівся з Держсекретарем США Рексом Тіллерсоном.

"Обговорили все: від спільної роботи над миротворчою місією ООН на окупованому Донбасі до енергетичної безпеки та підтримки США ефективної і незалежної антикорупційної системи в Україні", – повідомив міністр.

Зазначимо, 7-8 грудня у Відні проходить 24-е міністерське засідання ОБСЄ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів