Клімкін про ситуацію в "ЛНР": Це не тільки внутрішні розбірки, але і ворожнеча між російськими спецслужбами

Клімкін також додав, що ситуація в "ЛНР" може бути використана для того, щоб обмежити сферу діяльності моніторингової місії ОБСЄ і знову маніпулювати зі зброєю

Павло Клімкін Reuters

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що конфлікт між ватажками "ЛНР" - це не тільки внутрішні розбірки, але і ворожнеча між російськими спецслужбами. Про це він заявив журналістам у кулуарах Кабміну, трансляцію брифінгу вів телеканал "112 Україна".

"Це не тільки внутрішні розбірки там всередині, це також ворожнеча між відповідними російськими спецслужбами. Це дуже чітко доводить, що саме Росія там всім керує, і це ще один аргумент для міжнародного співтовариства, але, звичайно, ми враховуємо, що можуть бути і провокації, і свідомі обстріли, і загроза цивільному населенню, українським громадянам, які там є, які страждають від окупації", - сказав він.

Клімкін також додав, що ситуація в "ЛНР" може бути використана для того, щоб обмежити сферу діяльності моніторингової місії ОБСЄ і знову маніпулювати зі зброєю.

"Я вчора розмовляв з низкою партнерів і з ОБСЄ, і з ЄС, звичайно, ми повинні дбати про безпеку моніторингової місії ОБСЄ, оскільки ця ситуація може бути використана для того, щоб обмежити сферу їх діяльності та знову маніпулювати зі зброєю. За ситуацією дивимося. Деякі рішення не будуть розголошуватися. Вони стосуються Воєнного кабінету. Обговорювалися варіанти, представники наших спеціальних служб доповідали президенту ситуацію, ми моделювали ситуацію", - додав він.

Нагадаємо, вчора центр окупованого Луганська заблокували люди у військовій формі з автоматами на бронетранспортері, які, за повідомленнями бойовиків, не мали жодного відношення до їхніх угруповань. Вже після обіду ті ж інформаційні ресурси бойовиків поширили офіційну заяву "міністра внутрішніх справ ЛНР" Ігоря Корнета, в якій йшлося про те, що в "республіці" припинили діяльність "української ДРГ".

Днем раніше ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький звільнив "міністра внутрішніх справ" Ігоря Корнета, однак той відмовився підкорятися наказу. Деякі інформагентства бойовиків повідомляли про те, що саме Корнет забарикадувався в будівлі "МВС".

Після появи збройної техніки на вулицях Луганська було проведено позачергове засідання Воєнного кабінету Ради національної безпеки й оборони України. Під час засідання президент Петро Порошенко заявив, що Збройні сили України готові до будь-якого розвитку подій задля забезпечення безпеки мирного населення у зв'язку із загостренням ситуації в окремих районах Луганської області.

В ОБСЄ повідомили, що спостерігачі зафіксували колону військової техніки, яка спочатку була помічена біля Дебальцевого Донецької обл., потім, на думку ОБСЄ, ймовірно, ця ж колона прямувала в бік Луганська. Також в ОБСЄ заявили про машини військового типу і присутність озброєних осіб навколо будівлі так званого "міністерства внутрішніх справ "ЛНР.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів