Кіпріотка біля керма ПАРЄ: Що відомо про Стеллу Кіріакідес і чого від неї очікувати Україні

За підсумками виборів, українська делегація зазначила, що хоча нейтральна позиція Кіріакідес не те, що потрібно Києву, вони готові з нею працювати заради повернення довіри до ПАРЄ

Стелла Кіріакідес З відкритих джерел

Новим президентом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за підсумками третього туру голосування була обрана кіпріотка Стелла Кіріакідес.

Не дивлячись на те, що кандидатуру кіпріотки не підтримала Європейська народна партія і вона була змушена йти на вибори як незалежний кандидат, Кіріакідес віддали свої голоси 132 члени ПАРЄ. Це на 48 голосів більше, ніж вдалося зібрати її конкуренту – литовському дипломатові Емануелісу Зінгерісу.

Зауважимо, Кіріакідес буде перебувати на займаній посаді до відкриття наступної сесії ПАРЄ, запланованої на 22-26 січня 2018 року. Вона стане 30-м президентом ПАРЄ з 1949 року, першим кіпріотом і третьою жінкою, яка займе цей пост.

Стелла Кіріакідес ПАСЕ

"Ці вибори проходили в надзвичайні часи для асамблеї, часи, коли наш авторитет і чесність піддавалися сумніву... Це проблеми і відповідальність, які лежать на всіх нас. Але перш за все, на новообраному голові асамблеї... Моє рішення балотуватися на пост президента випливало виключно з моєї твердої віри в Парламентську асамблею, демократію, права людини і верховенство права, а також з моєї пристрасті невпинно працювати. Сьогодні ви дали мені можливість... працювати над цим. У наступні кілька місяців моє пріоритетне завдання полягає в забезпеченні спокою, консенсусу, довіри і єдності. Відкритій і невтомній боротьбі проти корупції. Потрібно підняти планку так, щоб ми всі дотримувалися одних принципів і кодексу етики. Для цього мені потрібна підтримка всіх політичних груп, генерального секретаря та апарату Ради Європи. Адже саме тому ми тут", - наводить слова зі звернення Кіріакідес до депутатів після виборів прес-служба ПАРЄ.

Як уточнив кореспондент телеканалу "112 Україна" зі Страсбурга, кіпріотка вже приступила до виконання своїх обов'язків. "Перед цим вона подякувала всім, хто за неї голосував, і своїй сім'ї. Поки що жодних заяв щодо Росії вона не робила", - додав кореспондент.

Дитячий психолог і демократ

Стелла Кіріакідес народилася 10 березня 1956 року в місті Нікосія (Капр). Закінчила престижну школу The English School, Nicosia, отримавши середню освіту англійською мовою (вільно володіє французькою та грецькою мовами).

Після завершення школи Кіріакідес вирушила до Великої Британії, де вивчала психологію в Університеті Редінга, а також Манчестерському університеті.

До своєї політичної кар'єри вона працювала в Міністерстві охорони здоров'я Кіпру на посаді дитячий психолог.

У велику політику Кіріакідес вступила в 2006 році, коли була обрана до парламенту своєї країни. На сьогоднішній день вона є членом комітету з питань охорони здоров'я та комітету із закордонних і європейських справ.

Фото з відкритих джерел

Кіріакідес дотримується правих поглядів, бо є членом партії Демократичне об'єднання. Варто відзначити, що на президентських виборах 2013 року лідер цієї політичної сили Нікос Анастасіадіс був обраний президентом Кіпру.

Представником Кіпру в ПАРЄ Кіріакідес стала в 2012 році, а в 2016-му очолила кіпрську делегацію.

До обрання президентом вона займала в асамблеї посаду голови комітету з питань соціальних, охорони здоров'я та сталого розвитку, а також входила до складу членів комітету з моніторингу та комітету з питань рівноправності і недискримінації.

Крім цього, Кіріакідес була контактним депутатом у рамках "Парламентського альянсу без ненависті" та кампанії Ради Європи проти сексуального насильства щодо дітей.

Також дипломат є президентом кіпрської організації, яка бореться з раком молочної залози. Кіріакідес організувала першу кампанію з інформування про це захворювання в Раді Європи у 2013 році. Вона має низку нагород, присуджених громадськими організаціями, а також наукові роботи в цій області.

Кіріакідес заміжня, виховує двох синів.

Україна жалкує, але не протестує

Українська делегація на виборах президента ПАРЄ підтримувала литовського дипломата Емануеліса Зінгеріса, який відомий своєю жорсткою позицією щодо Росії. А ось Кіріакідес викликала у депутатів побоювання, оскільки жодного разу публічно не озвучувала свого ставлення до російської агресії і санкційної політики. Однак за підсумками виборів, українська делегація зазначила, що хоча нейтральна позиція Кіріакідес не те, що потрібно Києву, вони готові з нею працювати заради повернення довіри до ПАРЄ.

Делегація України в ПАРЄ Facebook Ирина Геращенко

"Соціалісти віддали свої голоси, незважаючи на попередні домовленості, саме пані Кіріакідес. І це сценарій, щоб зруйнувати всі домовленості, які є. Нейтральна позиція, якої дотримується кіпріотка Стелла Кіріакідес – це не те, що потрібно зараз Україні", - заявив "Ера Медіа" член української делегації в ПАРЄ, нардеп Борислав Береза.

"Українська делегація, яка підтримувала кандидатуру Емануеля Зінгеріса, після обрання нового президента ПАРЄ готова активно співпрацювати з нею заради повернення довіри до ПАРЄ... У своїй першій промові пані президент заявила, що її пріоритет, і вона на ньому зосередиться - це боротьба з корупцією. На нашу думку, це актуальна тема в контексті політичної корупції, її розвела РФ у всіх міжнародних інституціях. Ми також вважаємо, що в центрі уваги повинні залишатися ключові принципи, на яких базується Рада Європи - повага до прав людини, їх захист, повага до територіальної цілісності і суверенітету всіх країн–членів", - підкреслила член української делегації в ПАРЄ, перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, президент ПАРЄ Педро Аграмунт вирішив не чекати, поки його звільнять із займаної посади, та заявив минулого тижня про свою добровільну відставку.

Справа в тому, що в квітні поточного року президент ПАРЄ несподівано і без узгодження, як з асамблеєю, так і з власним парламентом полетів до Сирії в складі російської делегації. Там він зустрівся з главою держави Башаром Асадом і не сказав жодного слова осуду у зв'язку з бойовими діями на території країни.

Це стало досить вагомою підставою для вираження недовіри Аграмунту з боку бюро ПАРЄ. На зборах було постановлено, що він не уповноважений здійснювати будь-які офіційні візити, відвідувати будь-які засідання або робити будь-які публічні заяви від імені асамблеї як її голова.

Фактично все літо ПАРЄ напрацьовувала механізм відставки голови, і якщо б Аграмунт не подав заяву про відставку із займаної посади, його "попросили" б це зробити в понеділок, 9 жовтня, проти волі і з накладенням політичної санкції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів