Кількість депутатів треба скоротити до 250, – Ляшко

Сьогодні, 12 жовтня, в рамках "Діалогів Жана Моне" у Франції лідер Радикальної партії Олег Ляшко зустрівся зі справжнім другом України Петом Коксом. Про це політик повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У ході зустрічі Ляшко розказав європейському політику про ініціативи Радикальної партії щодо реформування українського парламенту. "Ключові з них – скорочення кількості депутатів з 450 до 250, зняття недоторканності, концентрація влади в руках однієї людини – президента, контрольні повноваження – у парламента, скорочення кількості чиновників по всій країні, за рахунок чого з’являться кошти на розвиток економіки та підвищення зарплат людям", – повідомив парламентар.

"Тільки жорстка дисципліна, відповідальність і порядок у владі допоможуть відновити країну, відродити економіку і повернути мир!" – наголосив Ляшко.

За словами політичного експерта Мар’яна Ощановського, пропозиції лідера Радикальної партії щодо скорочення кількості народних депутатів до 250-ти і скасування депутатської недоторканності абсолютно вірні, а "їх впровадження у життя дозволять викорінити бардак, який зараз є у Раді".

"Верховна Рада – дуже неефективний державний орган, чимало законопроектів не приймаються лише тому, що значна частина нардепів просто не ходять на роботу. Проблема в тому, що багато хто з них став депутатом лише заради недоторканності, а робота у Раді їх мало цікавить. Якщо зменшити чисельність депутатів і скасувати недоторканність, як пропонує Ляшко, – до парламенту потраплятимуть лише ті політики, які справді хочуть займатися законотворчою діяльністю", – сказав він у коментарі "Інформатору".

Також, за його словами, важливо наділити український парламент реальними повноваженнями щодо контролю за діяльністю президента. "Наразі звіти президента у Раді – це більше формальність, ніж реальний механізм контролю за його діяльністю. Тому дуже слушно, що Ляшко пропонує змінити це. Зокрема, необхідно внести зміни до закону про імпічмент президента, аби у депутатів з’явилася реальна можливість усунути президента з посади, якщо для цього є підстави", – зазначив він.

Окремої уваги, на думку експерта, заслуговує пропозиція лідера РПЛ скасувати посаду прем’єр-міністра, а керівництво виконавчою владою передати президенту. "Це дозволить скасувати дуалізм влади, від якого Україна потерпає всі роки незалежності. Більшість політичних криз в країні виникали саме через конфлікти між президентом і прем’єром. Непорозуміння між двома ключовими політичними фігурами суттєво гальмують розвиток України, а тому вирішення цієї проблеми разом з реформуванням парламенту підвищать ефективність влади, відродять країну, економіку та закладуть фундамент державотворчих процесів", – резюмував Ощановський.

Програму Євросоюзу "Діалоги Жана Моне" організовує Європейський парламент та Національний демократичний інститут. Мета програми – підвищення рівня знань та поінформованості суспільства з питань європейської інтеграції. Раніше Олег Ляшко розповів, як зупинити розповсюдження ядерної зброї в світі.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів