Канада приєдналася до звинувачень Росії в кібератаках

МЗС Канади заявило про кібератаку ГРУ РФ на Всесвітнє антидопінгове агентство

Глава МЗС Канади Христя Фріланд Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ Канади слідом за союзниками пред'явило звинувачення Росії у скоєнні кіберзлочинів. Про це йдеться в заяві міністерства.

Канадське МЗС заявляє, що російські кібероперації являють собою "частину більш широкої діяльності російського уряду, яка лежить за межами відповідної поведінки, демонструє нехтування міжнародним правом та підриває міжнародний порядок, заснований на правилах".

"Деякі з цих актів мають зв'язок з Канадою. У 2016 році Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA), незалежне міжнародне агентство з штаб-квартирою в Канаді, публічно повідомило, що хакерська група Fancy Bear/APT28 опублікувала конфіденційні дані спортсмена на своєму сайті, які вона незаконно отримала з системи адміністрування та менеджменту WADA. Уряд Канади з високим ступенем впевненості заявляє, що відповідальним за цей інцидент було ГРУ", - заявляють в Торонто.

Також у бік ГРУ РФ були висунуті звинувачення у несанкціонованому доступі до мережі канадського центру етики в спорті за допомогою шкідливого ПЗ в 2016 році.

Також МЗС Канади приєдналося до звинувачень ГРУ в атаці на офіси ОЗХЗ.

"Інциденти, виявлені Канадою і нашими союзниками, включаючи спробу ГРУ підірвати роботу ОЗХЗ, підкреслюють, що російський уряд нехтує міжнародним порядком, міжнародним правом та встановленими нормами. Спроба скомпрометувати мережі ОЗХЗ узгоджується з більш широкими атаками Росії на незалежність і професіоналізм персоналу ОЗХЗ", - відзначають в міністерстві.

Раніше повідомлялося, що МЗС Великої Британії звинуватило ГРУ Російської Федерації в організації "невибіркових і безрозсудних" кібератак по всьому світу, спрямованих проти політичних інститутів, бізнесу, медіа та спорту. Пізніше Мін'юст США звинуватив співробітників Головного розвідувального управління РФ у проведенні кібератак на ФІФА, Міжнародне антидопінгове агентство (WADA), ОЗХЗ, хімічні лабораторії у Великій Британії і Швейцарії. До звинувачень приєдналися лідери Євросоюзу і розвідка Нідерландів, яка звинуватила ГРУ в спробі вкрасти інформацію з міжнародного розслідування аварії рейсу малайзійських авіаліній МН17.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів