Кабмін затвердив стратегічне бачення управління держпідприємствами і передав 359 об'єктів держвласності в концесію

До таких об'єктів віднесено аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги і ряд інших

Пресс-служба Кабмина

Кабінет міністрів затвердив стратегічне бачення управління державними підприємствами, що перебувають у підпорядкуванні центральних органів влади, згідно з яким планується передати 359 об'єктів держвласності в концесію. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з повідомленням, ухвалений документ визначає, які саме державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитися у державній власності, які має бути передано  в концесію, приватизовано або ліквідовано.

Як зазначається, розроблена концепція є основою подальшого реформування сфери управління держвласністю і одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Згідно з документом, у державній власності повинні залишитися 15 особливо важливих державних і 363 об'єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій. "Це компанії, які є державними природними монополіями (НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укрзалізниця" та ін.) або ж виконують суспільно важливі функції в оборонній сфері, сфері охорони здоров'я, у сфері стандартизації та метрології, соціальній політиці тощо, тим самим надаючи державі інструменти для виконання своїх функцій", - підкреслюється в повідомленні.

При цьому уточнюється, що 359 об'єктів держвласності, згідно з документом, необхідно передати в концесію, що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їхньої діяльності.

До таких об'єктів віднесено аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги і ряд інших.

Також повідомляється, що документ визначає перелік підприємств, над якими тимчасово відсутній контроль або відсутня можливість держави здійснювати права власності. Ці підприємства містяться на тимчасово окупованих територіях і на території зони проведення Антитерористичної операції. "Уряд зможе ухвалити рішення щодо цих підприємств після відновлення контролю над ними", - наголошується в повідомленні.

Крім того, концепція стратегічного бачення управління держпідприємствами окремо виділяє об'єкти, які не працюють, або ж наразі перебувають у процесі ліквідації або реорганізації, та передбачає їх подальшу ліквідацію. 893 об'єкти, що не відповідають критеріям вищевказаних груп, у підсумку підлягають приватизації.

Новини за темою: Кабмін створив Раду з міжнародної торгівлі

"Зменшення кількості держпідприємств, на думку Мінекономіки, дозволить державі скоротити бюджетні витрати на підтримку великої кількості малоефективних підприємств", - резюмується в повідомленні.

Раніше Кабмін схвалив новий проект закону "Про приватизацію державного майна".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів