Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий
ГУ Нацполіції

Кабінет міністрів України змінив механізм аварійно-рятувального обслуговування об'єктів з великим ризиком небезпеки. Відповідний проект постанови, розроблений Міністерством внутрішніх справ України, був підтриманий сьогодні, 11 січня, під час засідання Кабміну. Про це повідомляє прес-служба МВС.

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, проект акта розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту населення та погоджено з відповідними міністерствами та відомствами.

Він повідомив, що на даний момент усе аварійно-технічне обслуговування об’єктів та територій здійснювалося виключно державними аварійно-рятувальними службами. Однак зазначена постанова затверджує абсолютно нові механізми обслуговування.

"Новий порядок передбачає, що у разі відсутності на об’єкті власної аварійно-рятувальної служби, обслуговування такого об’єкта буде здійснюватися на договірній основі іншими аварійно-рятувальними службами", – сказав Яровий.

Він додав, що об’єкти, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, обслуговуватимуться і надалі державними аварійно-рятувальними службами.

Яровий зазначив, проект дозволить вдосконалити систему надання послуг з аварійно-рятувального обслуговування, а також забезпечить доступність та конкуренцію на ринку цих послуг. Окрім того, нововведення має сприяти зменшенню можливого виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах з підвищеним рівнем небезпеки.

Реалізація зазначеного проекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету.