facebook.com/kivailya

Активісти громадянської блокади Криму прибирають всі свої блокпости на кордоні з окупованим півостровом. Про це в ефірі "112 Україна" заявив координатор блокади Лєнур Іслямов.

"Ми знімаємо всі пости, які у нас є. У нас їх рівно 6, Північний, Південний - їх рівно по 2 пости на кожній дорозі, ми їх знімаємо. Вони залишаються у наглядовій формі, нікого не зупиняють", - повідомив Іслямов.

За його словами, рішення було прийнято після введення Кабміном заборони на постачання товарів та послуг в Крим, хоч постанова і "не ціла і розмита, на відміну від такою, якою ми хотіли її бачити".

Активісти блокади будуть передислоковані, частково в Нацгвардію і ЗСУ.

"Всі активісти, які є, передислокуються. Всі, які залишаться у формуванні, захочуть служити у бойовому підрозділі, в якому буде отримано потім номер військової частини. Буде це Нацгвардія або ЗСУ, скажемо пізніше. Всі інші - в цивільному формуванні, в об'єднанні, яке ми зараз реєструємо в пунктах, будуть перебувати на КПВВ разом з прикордонниками", - повідомив координатор блокади.

Новини за темою: Заборону на постачання товарів та послуг до Криму треба було вводити півтора року тому, - Іслямов

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив скласти перелік товарів, які повинні постачатися до Криму. Рішення набуде чинності протягом 30 днів з моменту ухвалення. Забороняються постачання робіт, товарів, послуг за всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або іншої території України на тимчасово окуповану територію України, за винятком особистих речей громадян, соціально значущих продуктів харчування та гуманітарної допомоги.

Новини за темою: В районі Каховки впала опора ЛЕП "Каховка-Титан", - "Укренерго"

Також стало відомо, що президент України Петро Порошенко пропонує припинити вантажне транспортне сполучення з Кримом, про що йдеться в листі президента до Яценюка.Порошенко запропонував невідкладно створити робочу групу для всебічного аналізу питання про припинення вантажного транспортного сполучення та припинення товарообігу з тимчасово окупованою територією Криму (в обидва напрямки) та підготовки проекту відповідного рішення.

Також зазначимо, що раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що з урахуванням існуючих загроз потрібно припинити рух вантажного транспорту до Криму. Раніше СБУ відзвітувала про те, що в Миколаївській і Херсонській областях можливі теракти на автомагістралях і енергооб'єктах для дискредитації української влади.