Інститут стратегічних досліджень "Нова Україна" Єрмолаєва ініціював створення руху "Гельсінкська група 2.0"

З відкритих джерел

Інститут стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрія Єрмолаєва ініціював створення руху "Гельсінкська група 2.0". Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Критично важливим є створення нових інститутів, які дозволили б використовувати неполітичні методи організації діалогу та інформаційно-гуманітарного впливу. Йдеться про новий цивільний континентальний сектор. Наша пропозиція - створення своєрідної громадянської асамблеї ОБСЄ, в якій би працювали НЖО, аналітичні центри, молодіжні організації, що дозволило б посилити невійськову складову нової системи безпеки. Ми переконані, що потрібно змінювати ставлення до того, що є безпека і безпечне життя: від безпеки порядку, який часто зводиться до охорони кордонів, ми повинні перейти до безпеки розвитку - і в цьому роль гуманітаріїв і цивільного сектора може бути істотно посилена", - говорить директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрій Єрмолаєв.

"Мова йде, за великим рахунком, про нове континентальне мислення, чого нам не вистачає. Йдеться про реабілітацію прав і свобод людини, цінності людського життя, які лягли в основу філософії системи безпеки середини 1970-х років. Після того, як в 1975 році був підписаний Заключний акт Наради з безпеки в Гельсінкі, в багатьох країнах виникли гельсінкські групи і рухи, що борються за мир і права людини. Зараз же виник парадокс, коли багато країн декларують свою прихильність до миру і захисту прав людини і в той же час демонструють національний егоїзм і войовничість. Завдання нового руху "Гельсінкська група 2.0" - гуманізувати питання безпеки, повернути ідеї, на яких грунтувався Гельсінкської рух", - додав Єрмолаєв.

Інститут стратегічних досліджень "Нова Україна" опублікував такі головні завдання та мету новостворенної гельсінської групи.

"Потрібна нова колективна відповідь на виклики миру, об’єднання зусиль євроатлантичного та євразійського співтовариства (Астанінська Ювілейна Декларація ОБСЄ, 2010 р.). Такою відповіддю може стати нова система колективної безпеки на континенті, яка спиратиметься на добру волю, діалог та взаємодію "від Ванкувера до Владивостока та Пекіна", без виключень та обмежень. Континенту потрібен "новий Гельсінкі 2.0". Потрібен позаблоковий, універсальний механізм забезпечення мирного розвитку та гарантованої безпеки людини незалежно від країни та регіону. Потрібен механізм ефективного діалогу та оперативного прийняття рішень у суперечливих та конфліктних ситуаціях. Континенту потрібна Організація з безпеки та співробітництва в Європі і Азії, з повноцінним Договором та Статутом, з місією миру в кожному куточку континенту, з реальними механізмами залученості у розв’язання виникаючих міждержавних проблем безпеки", - повідомляють ініціатори створення група.

Більше інформації щодо руху "Гельсінкська група 2.0" читайте тут.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів