Грошова допомога від ЄС піде не на соціальні зобов'язання, а на повернення попередніх боргів, - експерт

"Це не автоматичне отримання грошей. Україна ще не виконала два зобов'язання з попередньої програми", - вважає він

Фото з відкритих джерел

Грошова допомога від ЄС піде не на соціальні зобов'язання, а просто на повернення попередніх боргів. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив економічний експерт Віктор Скаршевський, коментуючи надання кредиту Україні.

"Перше, це кредит під низький відсоток, але це кредит поворотний, Україна повинна буде повернути гроші, які отримає від ЄС, так само, як той 1 млрд 200 млн євро, які раніше отримала. Другий момент – ці гроші йдуть не в Нацбанк, ці гроші йдуть у бюджет. Гроші підуть не на соціальні зобов'язання, а просто на повернення попередніх боргів. У Міністерства фінансів зараз спостерігається дефіцит ліквідності, і ці 500 млн євро як зайдуть, так відразу вийдуть. Чому 500 млн євро? Тому що ці гроші будуть надаватися не відразу, а двома траншами", - сказав він.

"Знову ж таки, це не автоматичне отримання грошей. Україна ще не виконала два зобов'язання з попередньої програми. Перше, досі не скасований, і цього не треба робити, мораторій на ліс-кругляк. І другий момент – не впроваджена автоматична система перевірка е-декларацій", - додав Скаршевський. "Я б хотів ще один момент сказати, тому що дискурс такий "дасть-не дасть", "куди підуть гроші". Треба трошки навпаки дивитися в іншу сторону, якщо ЄС справді хотів допомогти Україні розвиватися, то можна дати можливість розвиватися, наприклад, скасувати ті 36 квот на експорт українських товарів у Європу, не будувати "Північний потік - 2", а разом з Україною в консорціумі взяти участь у модернізації української ГТС", - резюмував він.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу затвердила виділення Україні 1 мільярда євро макрофінансової допомоги.

Нагадуємо, що Європейська комісія підтримала рішення надати Україні транш у розмірі 1 млрд євро в березні поточного року. Мінфін України назвав це рішення "важливим кроком для підтримки реформ".

Наприкінці травня Рада ЄС схвалила виділення Україні 1 млрд євро. Це було затверджено на рівні консулів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів