Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду
Пресс-служба Кабмина

Реформа з децентралізації влади є однією з найбільш успішних реформ у країні. В результаті цієї реформи місцеві бюджети отримали десятки мільярдів гривень надходжень. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна". Про це повідомляє Урядовий портал.

Новини за темою: Порошенко і Гройсман привітали поетесу Ліну Костенко з Днем народження

"Я пишаюся тим, що маю безпосереднє відношення до реформи, яка почалася в 2014 році, коли я прийшов працювати в перший уряд Арсенія Яценюка після Революції гідності. Я прийшов займатися саме цією реформою. Це чи не єдина реформа, яка сьогодні йде досить успішно і що впливає, в тому числі, і на систему охорони здоров'я", – зазначив Гройсман.

Він підкреслив, що сьогодні завдяки реформі децентралізації в місцевих бюджетах є десятки мільярдів гривень, які потрібно спрямовувати на якість життя українців. Так, уряд передбачає зміну моделі фінансування охорони здоров'я.

Новини за темою: Садовому час вирішувати проблему сміття, - Гройсман

"Ми хочемо інвестувати не в стіни лікарень, а якісну медичну послугу для українців", – заявив прем'єр-міністр.

Глава уряду також зазначив, що сьогодні Україні потрібна страхова медицина.

"Ми виходимо з ініціативою, що нам не потрібні додаткові податки для українців. Ми можемо змінити систему фінансування та направити ці кошти на страхування кожної людини. Це дуже важливо з точки зору якості послуг", – підкреслив він.

Підписуючи закон про бюджет на 2017 рік, президент Петро Порошенко заявив, що проведення реформи з децентралізації призвело до істотного зростання місцевих бюджетів і їх можливостей. За його словами, бюджети розвитку місцевих громад зросли в п'ять–шість разів.