Прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Пресс-служба Кабмина

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду прокоментував інцидент, що стався днями між нардепом Володимиром Парасюком і поліцейськими на блокпосту в Слов'янську Донецької області. Трансляцію засідання уряду вів телеканал "112 Україна".

За його словами, парламентарям не варто ховатися за своїм статусом і недоторканністю.

"Що відбувалося під час деяких дій особливо недоторканних народних депутатів? Уявіть, стоять українські воїни, які воюють в АТО, щодня під обстрілом, розуміють, що таке війна, які кілька років у таких важких умовах захищають нашу незалежність, пройшли все - люстрації, все, що можна пройти, всі випробування, ходять на бойові операції. Ну і під'їжджає особа, яка наділена Конституцією недоторканністю, абсолютною, і починає принижувати людину ображати, погрожувати! Я дивився ці плівки, записи, він кричить "Я народний депутат! Я народний депутат!" Одразу ж ображає, одразу ж принижує, порушує закон і знову кричить "Я народний депутат, не чіпайте мене!" Хочу підтримати дії українських правоохоронців, хочу подякувати воїнам за те, що обороняєте нашу країну, захищаєте кордон, і поліцейським, і Нацгвардії і ЗСУ. Хочу сказати, що ці деякі "недоторканні" у багатьох випадках не варті ні честі, ні совісті, ні тих принципів, які для вас є справжніми. Тому хотів би підкреслити, що дуже важливо, щоб не допустили провокації, проявили абсолютну витримку і не допустили жодних інших дій. Всі повинні бути рівні перед законом – всі абсолютно. Щоб бути вільними, треба бути рабами закону. Народний депутат, я переконаний, повинен це робити як приклад для інших, не ховатися за своїми мандатами. Я закликаю всіх припинити дестабілізацію", - прокоментував прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, вчора у Верховній Раді з'явилися поліцейські та зайняли трибуну, щоб розповісти про конфлікт нардепа Парасюка з правоохоронцями.

Засідання парламенту було закрито віце-спікером Оксаною Сироїд. На її думку, наявним було порушення регламенту і вимог демократії", адже для виступу силовиків з трибуни потрібна була згода 150 депутатів. У "Народному фронті" заявили, що ці підписи були зібрані. У результаті поліцейські все-таки виступили.

Нагадаємо, у Слов'янську на блокпосту близько 19:00 14 березня стався конфлікт між правоохоронцями за участю нардепа Володимира Парасюка і прихильників блокади. Унаслідок конфлікту сім співробітників поліції опинилися в лікарні з травмами різного ступеня тяжкості.