Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду
Пресс-служба Кабмина

Блокада окупованих районів Донбасу відбувається в інтересах Росії, переконаний прем'єр Володимир Гройсман. Про це він заявив у ході засідання Ради регіонального розвитку, яке транслював телеканал "112 Україна".

"Я вважаю, що блокада, яка відбулася, це була блокада не в інтересах України. Це була блокада в інтересах Росії. Це блокада проти українців і проти нашої держави. Це блокада, яка спричинить стримування нашого економічного зростання. І, безумовно, є особи, які несуть за це персональну відповідальність. І коли нам потрібно буде з вами ухвалювати нестандартні рішення для відновлення економічного зростання, це наше з вами завдання. Це ми повинні зробити так, щоб мінімізувати негативні впливи... Ті, хто блокують, за це не відповідають. Вони стоять осторонь", - зазначив прем'єр.

За даними Служби безпеки України, в результаті торгової блокади окремих районів Луганської і Донецької областей, яку здійснюють ветерани АТО, було завдано збитків державі на суму 35 млн грн.

У зв'язку з блокадою, внаслідок якої було заблоковано поставки вугілля з непідконтрольних територій, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайні заходи в енергетичній системі України, які діяли протягом місяця. 16 березня уряд ухвалив рішення продовжити надзвичайні заходи ще на місяць.

Також Кабінет міністрів України у ході засідання 1 березня затвердив порядок ввезення товарів у зону АТО і вивезення з неї. Він набув чинності 14 березня.