Грибаускайте: Основна вимога до України – забезпечити незалежність НАБУ від політичного впливу

Ще однією вимогою до України є подальше реформування Генпрокуратури

Даля Грібаускайте veidas.lt

Україна повинна забезпечити незалежність правоохоронних органів від політичного впливу. Про це під час спільного брифінгу з Петром Порошенком заявила президент Литви Даля Грибаускайте. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Реформи мають бути послідовними і відкритими, повинні бути такими, які забезпечать незалежність усіх державних служб від політичного впливу і одночасно має відбуватися процес в протилежному напрямку", – зазначила вона.

"Наша основна вимога Україні – це забезпечення незалежності НАБУ таким чином, щоб політики не могли впливати на роботу НАБУ. Одночасно НАБУ не має сама брати участь в політичній діяльності в Україні", – впевнена президент Литви.

Вона зазначила, що Литва підтримує вимогу створення антикорупційного суду в Україні. "Також одна з наших інших вимог і рекомендацій – і далі реформувати ГПУ, особливо в її боротьбі з корупцією", – наголосила вона.

Порошенко також наголосив на неприпустимості політичного втручання у роботу антикорупційних органів. 

"Я не допущу дискредитації роботи цих антикорупційних органів, так само як і всіх правоохоронних органів в Україні", – заявив він.

"Я навпаки вважаю, що треба прискорити призначення аудиту, треба забезпечити ефективний захист будь-якого політичного втручання політиків в роботу НАБУ і політизацію роботи будь-яких правоохоронних органів і їх бажання впливати на політику", – заявив він.

Президент запевнив, що за весь час роботи антикорупційних органів в Україні ні він, ні представники влади не втручалися у їх роботу. 

Важливим є реформування всіх правоохоронних органів, бо всі вони "причетні до боротьби з корупцією", також наголосив він. Тому, за його словами,реформування і прокуратури, і СБУ, і Нацполіції триватиме й надалі.

Нагадаємо, 6 грудня лідери фракцій "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект "Про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення парламентського контролю" (реєстраційний номер 7362), яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства з питань запобігання корупції.

Після цього на підтримку антикорупційних органів висловилися глави МВФ, Всесвітнього банку, а також ФБР. Днями раніше стурбованість ситуацією довкола НАБУ висловили Держдепартамент США та Євросоюз.

У НАБУ заявляють, що цей законопроект повністю знищує гарантії їхньої незалежності. 

7 грудня нардеп від БПП Мустафа Найєм повідомив, що Рада не розглядатиме законопроект про надання парламенту права звільняти директора НАБУ без аудиту: законопроект було знято з порядку денного.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів