Гордон щодо грошової компенсації від "Газпрому": Навіть якщо теоретично Україна забере ці гроші, їх розкрадуть

На думку Гордона, ймовірність того, що Україні вдасться отримати компенсацію від "Газпрому", дуже невелика

Журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Якщо компанії НАК "Нафтогаз України" вдасться домогтися грошової компенсації від "Газпрому", яку він зобов'язаний виплатити згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, то в Україні ці гроші розкрадуть. Таку думку в ефірі програми "Вечірній прайм" висловив журналіст Дмитро Гордон.

"Я думаю, що пройде дуже багато часу, перш ніж настане якась ясність, буде йти затягування процесу. Але навіть якщо теоретично уявити, що Україна ці гроші забере, їх розкрадуть", - сказав він.

На думку Гордона, ймовірність того, що Україні вдасться отримати компенсацію від "Газпрому", дуже невелика, бо Росія не звикла нічого віддавати. Крім того, це політичне питання.

"Я думаю, що Росія з важкістю що-небудь віддає, вона охочіше і легше забирає. Я думаю, що 90% ймовірності, що Україні нічого не вдасться отримати з Росії. Це принципово важливе політичне питання... Тобто політично Україна вже виграла. Чи виграє фінансово – я дуже сумніваюся. 10% – що так, 90% – що нічого забрати у Росії не вдасться", - додав Гордон.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

У зв'язку з цим Україна направила ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів