Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк
Униан

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк подав заяву про зняття своєї кандидатури з конкурсу у новий Верховний суд. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

"Зараз підкреслюю, що звернувся з відповідною заявою до ВККС не через "особисті обставини", які мені дружно намагалися організувати керовані правоохоронні органи і окремі політики, використовуючи для цього своїх пішаків — купку осіб, які зухвало називають себе громадськістю, які є політично вмотивованими і упередженими щодо більшості кандидатів", - йдеться в повідомленні.

За словами Вовка, на Вищу кваліфікаційну комісію суддів, чиниться тиск. Зараз відкрито кримінальне провадження, в якому він проходить як свідок, але на нього також "намагалися покласти провину". 

Суддя заявив, що перешкоди намагалися організувати "керовані правоохоронні органи і політики", використовуючи для цього осіб, "які називають себе зухвало громадськістю, які є політично вмотивованими і упередженими щодо більшості кандидатів".

При цьому Вовк, зазначив, що таким своїм вчинком, він сприяє підвищенню довіри до проведення конкурсу.

У свою чергу, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Михайло Макарчук в ефірі "112 Україна" заявив, що ніякого тиску на комісію не здійснювалося.

"Майбутній кандидат прийняв дуже непросте для нього рішення, подавши заяву про призупинення участі в конкурсі. Комісія зобов’язана реагувати на заяви кандидатів. Ми розглянули таку заяву відповідно до ч. 6 ст. 84 ЗУ про судоустрій і статус суддів, зупинили кваліфікаційне оцінювання кандидата. Можу сказати, що жодного тиску на членів комісії, в тому числі на мене, немає, мені такої інформації невідомо", - сказав він.

Як повідомлялося, в будинку колишньої дружини судді Павла Вовка детективи НАБУ провели обшук. Перед цим "Автомайдан" опублікував дослідження про незадекларированном майно судді.