Голосування нардепів щодо санкцій для телеканалів "112 Україна" та NewsOne є заграванням з електоратом, - політолог

Голосування 229 народних депутатів за звернення до РНБО щодо санкцій для телеканалів "112 Україна" та NewsOne є заграванням з електоратом. Таку думку виказав політолог Тарас Чорновіл.

Свої голоси "за" віддали навіть ті політики, які мають намір балотуватися на пост президента, и називають себе представниками демократичної опозиції.

Політолог Тарас Чорновіл пояснює це рішення заграванням політиків з електоратом. Заради додаткових балів в очах виборців вони готові поступитися особистими поглядами. Звернення парламентаріїв скоріше спрямоване не проти каналів, а є елементом передвиборчої боротьби - зазначає політолог. 

"Я не сумніваюся, що ті самі депутати потім почнуть обурюватися раптом чому їх не запрошують. А якщо запрошуватимуть - говорити там те ж саме. Візьмемо навіть кандидатів у президенти, які вже себе оголошують: Деревянко, Чумак, Тимошенко, їхні люди, люди Гриценка - вони безвилазно сидять на тому каналі", - вважає Чорновіл.

Підтримка парламентом подібної норми цензури суто політичний крок - вона зібрала голоси як провладних, так і опозиційних депутатів. 

"Фактично немає ніякої юридичної бази. Верховна Рада зробила перший крок, але фактично всю відповідальність з себе зняла і передала це на розгляд РНБО, яка з іншого боку, також достатньо обмежена в можливостях приймати ті чи інші рішення. Тому я вважаю, що це крок скоріше декларативний", - переконаний політолог Ігор Рейтерович.

Експерти зазначають, що РНБО навряд чи прийматиме реальні рішення щодо звернення нардепів. Втім, політики до виборів намагатимуться "грати" на чутливій для українців темі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів