Глава НАЗК спростовує звинувачення у блокуванні перевірки е-декларацій

Якщо хтось знайде в порядку денному питання про перевірку декларацій, у нього, очевидно, є третє око, заявила вона

Голова НАЗК Наталія Корчак З відкритих джерел

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Корчак Наталія спростувала звинувачення члена НАПК Руслана Радецького про перешкоджання перевірці електронних декларацій.

Новини за темою: Гройсман про главу НАЗК Корчак: "Керівник не в адекваті"

На сторінці в Facebook Корчак опублікувала порядку денного засідання 11 травня.

"Ось порядок денний сьогоднішнього засідання. І якщо хтось знайде в ній питання щодо проведення перевірки декларацій, за якими я нібито "блокую" роботу департаменту фінконтролю, в того, очевидно, є третє око. У представлених Радецким "з голосу" проекти рішень відсутня візування юристів. Включення ж до сьогоднішнього порядку денного "недовизированного" пакета документів суперечить регламенту НАПК", – написала Корчак.

Новини за темою: Корчак: Від грудня ніхто з членів НАЗК не отримував премій

Вона заявила, що Радецький "акцентує увагу на рішенні про проведення перевірки до чотирьох осіб.

"У той же час він благородно замовчує про інший проект рішення, яким в проведенні повної перевірки пропонується відмовити 31 посадовій особі. "Підсовування списків з голосу" як невідкладних і вкрай необхідних суспільству є не тільки порушенням затвердженого порядку та маніпуляцією, але і прихованою спробою "захистити" окремих посадових осіб від повної перевірки декларацій", – додала Корчак.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який зобов'язує активістів-антикорупціонерів подавати е-декларації, 14 березня. В ході обговорень профільний комітет підтримав ініціативу нардепа Тетяни Чорновол зобов'язати засновників і редакторів ЗМІ звітувати про доходи, що відразу викликало резонанс у суспільстві.

Парламент прийняв законопроект у цілому 23 березня, виключивши норму стосовно працівників ЗМІ. Однак введення е-декларування для громадських діячів-антикорупціонерів також викликало опір. Зокрема, було зареєстровано постанову про скасування результатів голосування за законопроект, однак депутати його відхилили.

В понеділок 27 березня href="https://112.ua/politika/spiker-vru-podpisal-zakon-kotoryy-obyazyvaet-antikorrupcionerov-podavat-e-deklaracii-380356.html" target="_blank">закон підписав спікер ВРУ Андрій Парубій і президент України Петро Порошенко, 29 березня закон був опублікований в офіційному виданні парламенту "Голос України".

30 березня закон набув чинності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...