Глава МЗС Угорщини стверджує, що на Закарпатті відкрилася місія ОБСЄ

Петер Сійярто стверджує, що місія з 12 чоловік вже працює в Ужгороді

Петер Сійярто З відкритих джерел

Петер Сійярто, глава МЗС Угорщини, стверджує, що на Закарпатті відкрилась спостережна місія ОБСЄ. Про це повідомила прес-служба правлячої партії "Фідес", до якої належить і сам Сійярто.

Він заявив, що неодноразово звертався до ОБСЄ з проханням направити спостерігачів, крім Донбасу, ще й в західну частину Закарпаття і забезпечити безпеку угорської спільноти.

Новини за темою: Посол Угорщини в Україні: українські угорці мають повне право отримувати угорські паспорти

"Неприйнятно, що в Україні угорці постійно залякані і обмежуються в правах", - підкреслив Сійярто.

У п'ятницю, 9 березня, Генеральний секретар ОБСЄ надіслав повідомлення, в якому підтвердив, що в Ужгороді встановлено постійну присутність місії в кількості 12 чоловік, стверджує Сійярто. Також він підкреслив, що Генсек ОБСЄ і Верховний комісар з прав людини позитивно відреагували на його прохання про створення місії в Закарпатті.

Новини за темою: Автономія угорців у Закарпатській області неможлива за визначенням, - МЗС України

Ця заява викликала сумніви, так як ніякої подібної інформації немає ні на офіційному сайті угорського уряду, ні на сайті ОБСЄ. Крім того, для відправки місії потрібен консенсус в ОБСЄ, а він неможливий, так як Україна виступила проти. І навіть якщо б місія на Закарпатті діяла в рамках СММ, яка вже працює на Донбасі - її мандат поширюється на всю територію країни - викликає питання те, що повідомлення надійшло від угорської партії, а не від офіційних представників СММ ОБСЄ в Україні.

Джерело: fidesz.hu

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів