Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро
Reuters

Глава Міністерства закордонних справ Франції Жан-Марк Еро під час телефонної розмови зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим засудив так звану передачу під зовнішнє управління українських підприємств на окупованих територіях Донбасу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби французького МЗС.

Глава французької дипломатії також заявив Лаврову, що дії бойовиків не сприяють покращенню ситуації в районі конфлікту.

Новини за темою: Порошенко закликав ЄС розширити санкції проти РФ у зв'язку з "націоналізацією" підприємств на Донбасі

Під час розмови міністри домовилися активніше працювати в рамках "Нормандської четвірки" і домагатися реалізації Мінських угод. Ситуація на Донбасі характеризується міністрами як тривожна, зазначили в прес-службі.

Еро також нагадав Лаврову, що за дотримання режиму припинення вогню і відведення озброєння відповідальні всі сторони конфлікту.

Нагадаємо, раніше в так званій "ДНР" заявили, що українські підприємства, що знаходяться в зоні відповідальності "міністерства промисловості і торгівлі ДНР", перейшли під зовнішнє управління.

Новини за темою: Порошенко: Україна не буде мати жодних торгових відносин з "націоналізованими" в ОРДЛО підприємствами

У СКМ назвали неприйнятними вимоги "ЛДНР" про перереєстрацію підприємств та сплати ним податків.

Відзначимо, що в так званих "Донецької та Луганської Народних Республіках" пообіцяли ввести зовнішнє управління на підприємствах української юрисдикції і перестати поставляти в Україну вугілля, якщо Київ не припинить транспортну блокаду Донбасу до початку березня.

Нагадаємо, в Україні через торгову блокаду Донбасу з 17 лютого введений надзвичайний режим в енергетиці, який буде діяти місяць.

Блокада залізничних шляхів розпочалася 26 січня, її ініціаторами стали люди, які називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.