Голова МЗС Еквадору очолить 73-тю сесію Генеральної асамблеї ООН

Марія Фернанда Еспіноса Гарсес за всю історію ООН буде четвертою жінкою на посаді голови Асамблеї

Марія Фернанда Еспіноса Гарсес Пресс-центр ООН

Міністр закордонних справ Еквадору Марія Фернанда Еспіноса Гарсес обрана на посаду голови 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті організації.

Згідно з повідомленням, напередодні в ході голосування кандидатуру Гарсес підтримали 128 членів Генасамблеї. У свою чергу 62 члени Генасамблеї віддали голоси її суперниці - постпредові Гондурасу при ООН Мері Елізабет Флорес Флейк. Ще дві країни утрималися від голосування.

Примітно, Гарсес за всю історію ООН буде четвертою жінкою на посаді голови Асамблеї. Тому свою перемогу вона присвятила "всім жінкам у світі, які беруть участь у політиці й мають справу з політичними та інформаційними нападками, які забарвлені чоловічим шовінізмом і дискримінацією".

Говорячи про свої пріоритети, Гарсес пообіцяла домагатися виконання цілей сталого розвитку, а також висловила готовність підтримати зусилля генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо реформи організації.

Офіційно Гарсес обійме посаду голови Генасамблеї у вересні цього року. Нині цю посаду обіймає міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак.

Раніше стало відомо, що віце-головою 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН стане постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Генеральна Асамблея є єдиним універсальним органом, який несе відповідальність за мир і безпеку, розвиток, ліквідацію бідності та інфекційних захворювань, роззброєння, забезпечення прав людини та захист довкілля. На початку 1946 року до складу Генеральної Асамблеї входила 51 держава, зараз їх - 193.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів