Народний депутат фракції "БПП" Артур Герасимов в студії "112 Україна". 24.11.16
112.ua

Антиросійські санкції з боку міжнародного співтовариства допомогли знизити рівень агресії з боку РФ, відповідно вони допомагають зменшити кількість жертв серед українських військовослужбовців у зоні АТО. Про це у "Вечірньому праймі" на "112 Україна" заявив глава фракції БПП у Верховній Раді Артур Герасимов.

"Чому важливі санкції. Перше, вони тримають Путіна за столом переговорів. А друге, ключове для нас, вони все ж зберігають життя українців, життя наших солдатів. Незважаючи на санкції, на жаль, у нас гинуть люди, майже кожен день. Я впевнений, якщо б не було санкцій, то рівень агресії, рівень цих обстрілів був би набагато більшим. Тому саме через це, чому важливо сьогодні ці санкції не просто підтримувати, а навіть посилювати. І тут ми можемо чітко сказати, що українській владі, президенту України вдалось ці речі зробити і активізувати. Давайте згадаємо, коли була агресія в Грузії, були санкції? Немає. Коли була агресія в інших,навіть Сирію зараз згадаємо, вдалося ввести санкції? Немає. За Україну вони впроваджені, і вони постійно продовжуються. Саме через призму цих речей треба розглядати і рішення на цьому тижні суд в Гаазі попереднє, і візит президента України до Сполученого Королівства", - заявив Герасимов.

Новини за темою: Найнеприємніше для Путіна у санкціях - виключення з "Великої вісімки", - Геращенко

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах по Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

У Міністерстві іноземних справ України відповідне рішення назвали перемогою.