Артур Герасимов, архівне фото
Прес-служба президента України

Підпис російського президента на підтримку Мінських угод є для нього своєрідним квитком в Гаазький суд. Таку думку у "Вечірньому праймі" на "112 Україна" висловив голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Я думаю, що Путін вже сто разів прокляв свій підпис під Мінськими угодами. Тому що це, як на мене, прямий квиток до Гааги. Тому що будь-який формат буде працювати тільки тоді, коли там всередині буде Росія", - переконаний політик.

З урахуванням того, що розгляд справи тільки починається, в України є повна свобода дій по збиранню доказів, стверджує Герасимов.

"Звичайно, ми не зупиняємося, ми кожен день це робимо. І тут ми повинні використовувати всі наші можливості, всі можливості міжнародних партнерів. Дуже багато людей просто допомагають фіксувати всі ці речі... Я впевнений, що рішення буде дуже конкретним, і воно підтвердить те, що і так всі знають", - заявив нардеп.

Новини за темою: У Мін'юсті побачили у вчорашньому рішенні суду ООН за позовом України до РФ позитивні сигнали

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах по Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

У Міністерстві іноземних справ України відповідне рішення назвали перемогою.