Генпрокуратура розслідує розкрадання кредиту Світового банку

Кредитні кошти були надані під гарантії уряду України

Фото з відкритих джерел

Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання кредиту, наданого Світовим банком. Про це йдеться в постанові Печерського суду міста Києва від 30 січня 2017 року.

В ході розслідування було встановлено, що в період з 2007 по 2013 року Світовий банк надав кредит на реалізацію проекту "Розвиток міської інфраструктури" у кількох областях України, в тому числі Івано-Франківській, Чернігівській та Донецькій.

Новини за темою: "Культура" шахрайства в Україні гальмує відновлення кредитування, - Нацбанк

Кредитні кошти були надані під гарантії уряду України, а головним виконавцем проекту було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

"Зазначені кошти спрямовувалися безпосередньо виконавцю і повинні були використовуватися для здійснення реконструкції та модернізації об'єктів, що належать комунальним підприємствам, що здійснюють діяльність у сфері водопостачання та водовідведення", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Україна розраховує ще на 8 траншів кредиту МВФ сумою 9,9 млрд доларів

Однак, посадові особи комунальних підприємств перераховували кошти на рахунки афілійованих транзитних підприємств. При цьому в договорах вказувалася значно завищена вартість робіт, в деяких випадках роботи взагалі не виконувалися.

"Надалі безготівкові кошти переводилися в готівку за допомогою підприємств з ознаками "фіктивності" ... і розподілялися між учасниками злочинного угруповання. Разом з тим, кредитні зобов'язання за зазначеним інвестиційним проектам, що виконуються за рахунок державного бюджету", - йдеться в постанові.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів