"Газпром" може зберегти транзит газу через територію України, - Міллер

Наголошується, що українська сторона має обґрунтувати економічну доцільність нового контракту на транзит

Глава "Газпрому" Олексій Міллер З відкритих джерел

Російський "Газпром" може зберегти транзит газу через Україну. Про це 10 квітня заявив голова правління компанії Олексій Міллер, передає прес-служба "Газпрому" на своїй сторінці в Twitter.

"Ми ніколи не порушували питання про відмову від українського транзиту. Але російська ресурсна база зміщується на північ, і в центральному газотранспортному коридорі просто не буде ресурсів у колишніх обсягах. Тому певний транзит цілком може зберегтися, в обсязі 10-15 млрд куб. м на рік, але українська сторона має обґрунтувати економічну доцільність нового контракту на транзит", – заявив Міллер.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував Німеччині альтернативу "Північному потоку — 2", заявивши, що проект є економічно невиправданим. Він запропонував поставки газу через Україну.

Порошенко назвав РФ "вкрай ненадійним партнером", а також висловив думку, що реалізація проекту призведе до економічної та енергетичної блокади України, що завдасть їй "величезних збитків". На думку українського президента, у газогону немає "економічно виправданої основи". А от транзит газу через Україну, за словами Порошенка, буде коштувати набагато дешевше і може бути легко та вигідно модернізований".

Пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що німецька сторона взяла до уваги позицію України щодо будівництва газогону "Північний потік – 2" і вважає важливим збереження транзиту через територію України

11 квітня російське видання "Ведомости" повідомило, що російський "Газпром" і Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" приступили до обговорення умов нового контракту про транзит газу через територію України в Європу. Відзначається, що йдеться не про перегляд умов чинного до кінця 2019 року контракту, а про новий - з 2020 року. Водночас, які умови транзиту обговорюються, співрозмовники уточнювати не стали, оскільки переговори знаходяться на ранній стадії.

"Північний потік — 2" — проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км, який є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно чинному магістральному газогону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів