Олена Зеркаль
З відкритих джерел

Україна може додатково звернутися до Гаазького суду у разі невиконання Росією його рішення, повідомила в інтерв'ю ZN.ua заступник голови МЗС Олена Зеркаль.

"Перш за все, рішення МС ООН мають особливу природу. З ними не ходять у виконавчу службу. Рішення знімає питання про те, що повинна зробити Росія, чи ні. Повинна. Тому на засіданнях Ради Безпеки ООН, ми кожен раз будемо вимагати звіту про те, як Росія виконує обов'язкове для всіх рішення Міжнародного суду ООН. Це змінює саму манеру спілкування з Росією. Крім того, ніхто не заважає нам додатково звернутися до МС ООН, щоб він посилив заходи у зв'язку з тим, що РФ не виконує рішення суду", - заявила вона.

Раніше на слуханнях російська делегація пояснила походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянське або залишене українською армією зброю лежало в шахтах, і бойовики знайшли його самі.

Як повідомлялося, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.