Фрагменти записів прослуховування Холодницького від детективів НАБУ: Повний текст

У НАБУ відзначили, що ці слідчі дії здійснювалися на підставі ухвали слідчого судді, в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого в ГПУ

РИА Новости Украина

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оприлюднило фрагменти розсекречених записів прослуховування керівника САП Назара Холодницького. 

У НАБУ відзначили, що ці слідчі дії здійснювалися на підставі ухвали слідчого судді, в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого ГПУ.

112.ua наводить повну текстову розшифровку відеоролика.

Текст НАБУ: На початку квітня 2017 року Генеральна прокуратура України розпочала розслідування за фактом можливого вчинення посадовими особами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України кримінальних злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 368-2, ч 4 ст. 368 КК України «Незаконне збагачення», «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди».

У тому ж місяці НАБУ отримало від ГПУ доручення провести окремі процесуальні дії в рамках цього провадження, а майже за два місяці - почати негласні дії.

Негласні слідчі дії, санкціоновані слідчим суддею апеляційного суду, тривали протягом 10 місяців, з них стосовно керівника САП - протягом одного місяця. В результаті встановлені факти, за якими розслідування щонайменше 10 кримінальних провадженнях з викриттям резонансних корупційних злочинів виявилося під загрозою. Серед іншого йдеться про справи за такими фактами:
- Пропозиція неправомірної вигоди в. о. міністра охорони здоров'я у вигляді нерухомого майна;
- Нанесення збитків бюджету міста Одеси на суму 185 млн грн;
- Незаконне збагачення посадових осіб НАЗК;
- Організація народними депутатами України злочинної схеми з заволодінням
бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем;
- Суттєві порушення законодавства при наданні стабілізаційного кредиту одному з комерційних банків.

Враховуючи суспільний резонанс і з метою зняття спекуляцій довкола цієї теми НАБУ наводить фрагменти розсекречених аудіоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках розслідування кримінального провадження щодо можливого вчинення незаконних дій посадовими особами САП.

До робочого кабінету керівника САП Назара Холодницкого прибув народний депутат України Л. У розмові вони обговорюють перебіг розслідування. Холодницький повідомляє, що буде інформувати його про заплановані слідчі дії. Також він зазначає, що не може закрити справу ще до повідомлення про підозру. При цьому переконує співрозмовника, що не бачить обставин, які б загрожували його безпеці.

Фрагменти розмов керівника САП та народного депутата України з розслідування можливих зловживань на стадії мирової угоди і рішення ЄСПЛ у справі «ТОВ Золотий мандарин Ойл» проти України» на користь осіб, пов'язаних зі згаданим народним депутатом (9 лютого 2018).

Народний депутат: (рос.) ...Я хочу понимать, что мы дальше делаем (ненормативна лексика) – это хорошо, но…

Керівник САП: Я повністю контролюю ситуацію, поки я розбирався, там загрози тобі немає (нерозбірливо)...

Керівник САП:  Ну добре, добре поспілкувалися, я наберу після того, як спитаю. Домовимося далі, слідчі дії плануються, потім скажу. Чого ти так кіпішуєш. Розумієш, я не закрию справу, тому що так потрібно. Розумієш, так не буде.

Народний депутат: (рос.) Если по закону?

Керівник САП: Що за законом? Якщо за законом, то щоб прокурор закрив справу, треба підозру оголошувати... Давай, нехай він відповість, зберемося... (нерозбірливо) Строки кримінального провадження там тиждень, два... Причин для твоєї небезпеки там не бачу (нерозбірливо).
Народний депутат: Ладно.

Текст НАБУ: До робочого кабінету Назара Холодницкого прибув заступник директора ТОВ «Акварелі Девелопмент Холдинг», який є свідком у кримінальному провадженні й одночасно другом керівника САП. У розмові керівник САП попередив свідка про слідчі дії у вказаному провадженні та підбурив його до надання завідомо неправдивих показань, а саме: приховування того факту, що заступник директора ТОВ звертався до Холодницького і повідомив про те, що міський голова Вишневого вимагає у нього квартиру.

Фрагменти розмов керівника САП зі свідком у кримінальному провадженні за фактом пропозиції неправомірної вигоди в. о. міністра охорони здоров’я (1 березня 2018 року).

Керівник САП: Дивись, там нам треба допитати свідка по одній справі. По квартирі, тобі там покажуть адресу, в «Акварелі-2» однокімнатна квартира, ніби її повинні передати міністру охорони здоров'я.

Свідок: Угу.

Керівник САП: Ну там є питання.
(Нерозбірливо.)
Свідок: Що вони хочуть?
Керівник САП: (шепоче) Вони хочуть... зараз приїхали з підозрами, про обшук, а насправді...
Вони вибрали квартиру в твоєму домі...
Свідок: (рос.) Понял.
Керівник САП: Він нічого... не пропонує?
Свідок: Вот, да, говорил… уходит лето, ну то, что он с меня требует.
Керівник САП: (рос.) Что требует?
Свідок: Ну, тогда еще, раньше. Год назад ... (нерозбірливо)
Керівник САП: Ну це загальний момент?
Свідок: Ну да, а куда он их распределяет..
Керівник САП: Ти не будеш це ... розповідати, правильно?
Свідок: Не
Керівник САП: Тобто, якщо зараз…Тебе викликає, прийде прокурор, тебе забере, допитає, показує – там є договір попередній..

Свідок: Мне что сказать –  что квартира оплачена?
Керівник САП: Скажи правду, що це типовий договір, я не пам'ятаю, напевно, як і ми укладали, то був укладач .. але наголоси на тому, що чи є там є міністр охорони здоров'я, чи немає - мені нічого не відомо. Це звичайний договір, таких договорів ми укладаємо на ... тиждень.

Керівник САП: І цим відділ продажів займається, і це загальні договори, і по суті, я не знав. Але безпосередньо розмов про передачу квартири не знаю, про мамограф взагалі нічого не знав, тільки з розмов по Вишневому знаю, що міська рада загалом планувала отримати (нерозбірливо) мамограф для лікарні для лікування (нерозбірливо). Про якісь інші речі мені невідомо ... невідомо, ну таке.
Свідок: Да…На будущее : как-то сможем этот вопрос с Диковым (міський голова Вишневого) решить.

Керівник САП: Так... да... я... так і хочу.

Свідок: Как ты скажешь...
Керівник САП: Не, так давай об'єктивно, він же тобі нічого не казав, що дай квартиру за мамограф - нічого.

Свідок: Что это с подачи главы миськрады... эту квартиру.. мне ж неизвестно?
Керівник САП: Тебе неизвестно.
Свідок: Ну да.

Текст НАБУ: Керівник САП дізнався, що детектив НАБУ у вказаному провадженні без його відома погодив у прокурора групи прокурорів чотири клопотання про здійснення обшуків, зокрема в офісі ТОВ «Акварелі Девелопмент Холдінг», на погоджених клопотаннях поставив печатку САП ГПУ «Для документів» замість гербової печатки, яку ставить виключно Холодницький (форма незаконного контролю діяльності підпорядкованих прокурорів), подав клопотання про обшуки на розгляд слідчих суддів Солом’янського районного суду Києва. Після цього керівник САП надав незаконну вказівку своєму заступнику втрутитися у здійснення правосуддя слідчим суддею: зателефонувати керівництву суду і надати вказівку не розглядати клопотання детектива НАБУ, оскільки обшук за місцем знаходження офісу ТОВ «Акварелі Девелопмент Холдінг» з ним не погоджувався.

Фрагменти розмови керівника САП, його заступника та двох прокурорів САП – процесуальних керівників у кримінальному провадженні за фактом неправомірної вигоди в. о. міністра охорони здоров’я (5 березня 2018 року).

Заступник керівника САП: У п'ятницю Гарванко (прокурор) підписав всі обшуки.
(Нерозбірливо говорять про печатки.)

Керівник САП: Їм дали ухвали вже?
Заступник керівника САП: Ні.
Керівник САП: Подзвони в Солому (Солом'янський райсуд Києва) нехай не роздають...
А як вони так погодили?
Заступник керівника САП: Він підписав і віддав детективу.
1-прокурор САП: Я думав, що у них все відповідає, все узгоджено... просто треба формально підписати, я цього не знав.
Керівник САП: Ти будеш говорити, що нічого не знав, без печатки вони пішли.
Вас на (ненормативна лексика) тримають, вони отримали автограф тупого прокурора, і все, а далі вони самі все зроблять...
Повернули всі рішення (ненормативна лексика) і повернули.
Керівник САП: У Богачова (ненормативна лексика) робіть обшук, у Дікова (мер Вишневого). Я ж вам сказав, робіть, зробіть обшук, щоб він (ненормативна лексика), у кого там ще третій обшук, у міській раді робіть (ненормативна лексика) обшук, на (ненормативна лексика) прийшов сам забудовник, сам прийшов, сам сказав, я вам готовий допомогти, я вам дав усі документи, а ми тут приходимо до нього з обшуком.

Новини за темою: "Справа Холодницького": Навіщо "слухали" антикорупційного прокурора

Текст НАБУ: насправді ані дату розмови, ані в подальшому згаданий свідок жодних документів не надав слідству.

2-й прокурор САП: Тому Крикун-Труш (детектив НАБУ) сказав, що погоджено на нараді.

Керівник САП: Та пішов... ти що детективам віриш далі, чи що? Крикун-Труш, він нас (ненормативна лексика) вертить разом з тим (ненормативна лексика) Васильченком (детектив НАБУ), а ви, як лохи, ведетесь.

Заступник керівника САП: Подзвоню завтра о 8 ранку Оксюті (заступник голови Солом'янського райсуду). Скажеш тільки, у кого воно, попрошу, щоб відмовили, тому що гербова печатка, - і все, формально буде підстава.
Керівник САП: Потім скажуть, що ви раніше приносили
Заступник керівника САП: Просто відмовить Оксюта, я наберу сам, наберу «бабушку» (голова Солом'янського райсуду).

Текст НАБУ: 6 березня 2018 року детектив НАБУ прибув до слідчого судді Солом’янського суду Києва. Суддя повідомила, що не може прийняти кінцеве рішення щодо клопотання та видати детективу відповідні ухвали, оскільки у клопотанні начебто є якась помилка, яка саме, не повідомила. Згодом до суду прибув прокурор САП, який на виконання незаконних вказівок керівника САП намагався спочатку у позапроцесуальний спосіб повернути клопотання про обшук, а потім й під час відновлення розгляду слідчим суддею.

У кабінеті керівника САП прокурор доповідає про перебіг розслідування стосовно голови НАЗК Наталії Корчак. Зокрема він зазначає, що, на його думку, детективи НАБУ належно задокументували факти використання головою НАЗК незадекларованого автомобіля, а тому необхідно підписати їхні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. Назар Холодницький перебиває підлеглого на переводить розмову на іншу тему.

Фрагмент розмови керівника САП та прокурора САП, що є процесуальним керівником у кримінальному провадженні за фактом можливого внесення недостовірних відомостей до декларації (ст. 366 ККУ) головою НАЗК (21 лютого 2018 року)

Прокурор: Прийшов детектив з матеріалами, якщо ви пам'ятаєте, у справі Корчак. "Шкода Октавія", там, в принципі, (нерозбірливо) Кравченко, його немає...

Керівник САП: Це нове щось?

Прокурор: Але де? Вони хочуть тимчасовий доступ до речей і документів.

Керівник САП: Пішли вони (ненормативна лексика), у них немає справ, то вони з Корчак грають.

Прокурор: Ну, вони, бачу, вони вам доповідали. Я бачив клопотання, і вони за нього добре взялися. Я розумію, що той доступ для них важливий, вони хочуть її закріпити, що 31 грудня 2016 року вона користувалася тою машиною і зобов'язана була показувати. Вони встановили: машина 2016 року. В магазині коштує 540 тис. грн, Там, де вони її купляли. Тобто сума на кримінал є. Вони встановили, що Корчак в кінці 2016 року купила 3 паркомісця в своєму будинку й уклала договір на їх обслуговування.

За журналами й обліком та машина там постійно з моменту її купівлі. Взяли, задокументували, коли та машина з Корчак та її чоловіком по Україні їздила. Тобто є задокументовано.

Керівник САП: А відео?

Прокурор: І відео є, трафік вже на неї взяли, наклали, де машина їздила, взяли виїзд з системи: коли виїжджаєш з Києва, воно фіксує в системі, за ті дні взяли, коли виїжджала. І ось, що їх цікавить зараз, 31 грудня 2016 вони були в Шешорах, Івано-Франківська область, на базі відпочинку. Корчак з чоловіком, якийсь чоловік у неї неросійський Гуль Магомед, прізвище таке Булат.
Вони хочуть за 31 грудня, що вони були на тій базі, з тієї бази взяти відеореєстратори, журнали обліку, і все далі. Я думаю, вони б взяли, то...

Керівник САП: І що буде, що у неї машина є? "Шкода Октавія"?

Прокурор: Ну я розумію, що нічого немає, але вони будуть тиснути, але формально, єдине, що на суму вийти. І ще одне...

Керівник САП: (різко змінює тему) Ти протоколи пишеш?

Прокурор: Ну з тих, де я був...

Керівник САП: А чому зараз не на заслуховуванні?

Прокурор: Ну я думав...

Керівник САП:  Ви всі якісь, як діти...

Текст НАБУ: Через два дні після цієї розмови заступник керівника САП без узгодження повернув клопотання детективам НАБУ про тимчасовий доступ до речей і документів, пояснивши, що Холодницький не вважає доцільним застосування заходів забезпечення кримінального провадження, яке просили узгодити. Таким чином, керівник САП незаконно втрутився в процесуальну діяльність прокурора, який погодив клопотання детективів НАБУ, внаслідок чого у позапроцесуальний спосіб фактично заблокував розслідування.

Співрозмовники обговорюють можливі шляхи відступу і можливість не залучати учасників злочину до відповідальності.

Стенограма бесіди керівника САП і його заступника у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами Одеського бюджету при продажу будівель ВАТ «ХК Краян» (7 лютого 2018).

Заступник керівника САП: Я чого звертаюся до вас. Скажіть, яка позиція? Якщо у нас буквально по закону, то треба це робити і (збільшити суму збитків). Якщо позиція така, що ми будемо перебігати на їхню сторону через день-через два, то тоді цього робити не можна.

Керівник САП:  Ну дивись, у Труханова (мер Одеси) сім чоловік? Якщо вони дають показання і кажуть, що Труханов нічого не знав, то ми їх можемо видьорнути з матеріалів, чи що?

Заступник керівника САП: Якщо треба, ми можемо це зробити, але за законом рішення подав Труханов, в планах його ніде не було. Тому говорити, що Труханов нічого не знав, діяв не розуміючи, діючи виключно в інтересах міста, ну це...

Керівник САП: Добре. Вони зараз, не знаю, хто їм це підказав, намалювали схему, вони повертають ту суму збитку. Що це змінює для нашої справи?

Заступник керівника САП: Нічого не змінює. Добровільне відшкодування збитків. Вони повернули два мільйони шістсот. Злочин вже відбувся. Всі здійснено для цього. Тому я і кажу, скажіть, в яку сторону? Я орієнтую їх завзято з шаблею у бій. І міняти за 10 хвилин, ну це якось...

Керівник САП: Садовник, значить, не повернеться до кінця тижня.

Заступник керівника САП: Я нічого не знаю. Давайте на п'ятницю орієнтуватися. Спочатку цих трьох-чотирьох. Залишать підозру його у мерії, і все.

Керівник САП: Ні, так не піде. Так ні точно.

Заступник керівника САП: Детективи вчора сказали, що там Ситник з вами про щось домовився й у вас сьогодні з нами буде, сказали, нарада щодо Труханова.

Керівник САП: (нерозбірливо) Питання в тому, що Одеса, він тримає його яйця, а він тримає місто в українських кольорах, (ненормативна лексика) його знає, хто прийде на його місце.

Заступник керівника САП: Шеф, ми про це говорили три місяці тому.

Керівник САП: Я знаю, якщо знову запитають за Одесу, щоб ми не насрали країні.

Заступник керівника САП: Я все це розумію... чого я три місяці, як він став закручуватися, давайте вирішимо, в яку сторону. Просто те, що зараз, здавати назад, то ви місяць на нараді, а тут міняти на 180 градусів. Давайте займемо якусь одну позицію, яка буде послідовна, підозрювати тих трьох, що там є, або чотирьох. По людях: Труханов поїхав разом з дочкою, дружина в Індії живе, тобто тут його нічого не гріє. Йдемо далі. Вугельман (заступник мера Одеси) поїхав, жінка виїхала через Молдову через три дні після нього, малолітні діти з нянею сидять в Одесі. Але дітей ми не можемо утримати, якщо у них матеріальні доручення, вони поїдуть. Спектор виїхав до Таїланду і повинен був повернутися дев'ятого числа. Вже дев'яте лютого. Досі не повернувся. Виїхав з дружиною. Так по людях. Вони залишили нам на поталу... Це чисто по тій схемі, що вони нам скинули.

Керівник САП: Рішили оценщика.

Заступник керівника САП: Рішили оценщика, рішили Загодрієнка - директора комерційного підприємства, рішили Кравченка, адвоката, засновника литовської фірми. Я думаю, що вони просто не думають, що ми можемо йому вручити підозру, і тому не чіпають. І залишили ще двох осіб - Радіона (мова про чиновника Одеської міськради, - ред.). Офіційно він ніде не виїжджав, й у нас є оперативна інформація, де він може перебувати, принаймні телефон до останнього часу бився в сотах.

Керівник САП: Якщо їм оголошують підозри і вони кажуть, що Труханов нічого не знав, що це змінює для Труханова?

Заступник керівника САП: Нічого не змінює абсолютно. Ну об'єктивно, ми ж говоримо за законом?

Керівник САП: За законом.

Заступник керівника САП: За законом нічого не змінює. Труханов виносив на сесію. Труханов, Вугельман. Двічі вони змінювали питання. Якщо говорити за законом. Якщо треба вивести Труханова, то на це закривають очі, і ми робимо наступним чином.

Керівник САП: І ми робимо лише ті п'ять, так?

Заступник керівника САП: Ну по Загодрієнку, Кравченку, по Спектору (мова про чиновника Одеської міськради) треба думати, але я думаю, що не треба... (нерозбірливо).

Керівник САП: Спектора не треба.

Заступник керівника САП: Я думаю, що Вугельмана ще більше, ніж Труханова, не дадуть, але об'єктивно треба і цього...

Керівник САП: Ну давай всіх, крім Труханова, до заняття позиції.

Нагадаємо, в акваріумі в кабінеті Назара Холодницького виявили прослуховування. Пізніше ГПУ і НАБУ визнали, що прослуховували главу САП. Через деякий час Генпрокуратура і НАБУ направили в дисциплінарну комісію скарги прокурорів на керівника САП Назара Холодницького.

За словами Холодницького, ГПУ відкрила кримінальне провадження проти нього за підозрою у розголошенні відомостей досудового розслідування. На його думку, йдеться про "справу Супрун".

Сьогодні директор НАБУ Ситник і керівник САП Холодницький виступили зі звітом у Раді.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>