Адвокат Марк Фейгін
Фото з відкритих джерел

Сила рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі забезпечується авторитетом Організації Об'єднаних Націй, і Російська Федерація може не виконати їх. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" озвучив російський адвокат Марк Фейгін.

"Сила цих рішень забезпечується авторитетом швидше ООН, який зараз відчуває відомі труднощі в політичному сенсі. Справа в тому, що міжнародний суд ООН діє поряд з низкою інших подібних інстанцій. Але до цього подібні питання не вирішувалися щодо наддержав", - заявив Марк Фейгін.

Він також зазначив, що покарати Російську Федерацію буде складно ще й тому, що вона є постійним членом Ради безпеки ООН.

Разом з тим, за словами Марка Фейгіна, рішення України подати позов у Міжнародний суд ООН має і позитивні сторони - це збільшує кількість союзників серед країн-учасниць ООН.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.