Експерт: Влада не має реалістичного плану дій у разі різкого зниження транзиту російського газу

"Навіть якщо підвищити тарифи в 10 разів, то не факт, що це підвищення буде визнано ринковим, швидше за все, російський постачальник піде в арбітраж і подасть там відповідний позов", - вважає він

112.ua

У влади та профільних чиновників немає реалістичного плану дій у разі різкого зниження транзиту російського газу. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив експерт з питань енергетики Дмитро Марунич.

"При поточному тренді розвитку подій цілком ймовірно, що після 2019-2020 року транзит буде мінімізований до таких обсягів, які не дозволять українській газотранспортній системі функціонувати так, щоб вона отримувала якісь моржеві. Навіть, припустимо, якщо підвищимо тарифи в 10 разів, то не факт, що це підвищення буде визнано ринковим, швидше за все, російський постачальник піде в арбітраж і подасть там відповідний позов. Тому ситуація досить серйозна. Особисто мене турбує те, що в української влади, профільних чиновників немає жодного реалістичного плану дій на майбутні періоди, якщо враховувати, що різке зниження транзиту таки ймовірно", - сказав він.

Зазначимо, на думку лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука, збереження транзиту російського газу через українську ГТС — це проблема не просто розвитку української економіки, а її виживання. Він також зазначив, що втрата транзиту може поставити під питання постачання газу до самої України.

"Чи є можливість зберегти транзит російського газу через Україну? Безумовно, є. З урахуванням прогнозів різкого збільшення потреб ЄС (через зростання європейської економіки, втрати газовидобутку в Норвегії та Нідерландах, масової відмови Європи від вугілля як палива внаслідок його негативного впливу на екологію) потужності української ГТС можуть бути затребувані. Важливий козир України — те, що поставки газу через українську ГТС дешевші його купівлі у США або Катарі", - вважає він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів