Юристка зі США, яка вела справу Лазаренка, відкликала свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ

Борщ пояснила відмову браком часу

Колишній американський прокурор Марта Борщ відкликала свою кандидатуру на посаду незалежного аудитора Національного антикорупційного бюро України. Про це у своєму Facebook написав нардеп від "Самопомочі", член антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

За його словами, він уночі отримав від Борщ листа.

"Якщо б призначення відбулося минулого року, я б мала час і можливість виконувати цю роботу. Але зараз мої зобов'язання по роботі не дозволяють мені взяти на себе таку відповідальність", – йдеться в листі Борщ.

У законі про НАБУ йдеться, що до складу комісії зовнішнього незалежного контролю має входити три члени, яких призначають президент, Верховна Рада і Кабмін. 

26 травня аудитором НАБУ від Кабміну було обрано доктора юридичних наук Михайла Буроменського.

Президент і парламент аудиторів НАБУ поки не призначили.

7 лютого комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції попросив спікера Андрія Парубія поставити на голосування тих кандидатів на посаду аудитора НАБУ, які були запропоновані минулого року: професора Академії адвокатури Сергія Гончаренка, колишнього прокурора США Марту Борщ або колишнього прокурора Іспанії Карлоса Кастренсану.

Ці кандидати були обрані комітетом влітку минулого року разом з професором кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександрою Яновською. Кандидатура Яновської була відхилена парламентом, а щодо решти не голосували.

Марта Борщ – випускниця університету Орегона за спеціальністю "російська мова та література" та Школи права престижного університету Берклі. Саме вона збирала докази та вела справу як прокурор Північної Каліфорнії проти колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка.

Тривалий судовий процес завершився тим, що у колишнього українського прем'єра знайшли та арештували понад 200 млн доларів та віллу вартістю майже у 7 млн доларів.

Ще до винесення вироку Лазаренкові, у 2004-му році, Борщ пішла працювати в приватну юридичну компанію, а потім очолила власну адвокатську фірму.

Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела, Борщ стала адвокатом депутат-утікача Олександра Онищенка. Нардеп підтвердив виданню цю інформацію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...