Дипломат пояснив, як припинення договору про дружбу з Росією вплине на позови в міжнародних судах

За його словами, Україна вже не має базового договору, який визначає зміст двосторонніх відносин

Фото з відкритих джерел

Припинення договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, за яке сьогодні проголосувала Верховна Рада, в міжнародних судах означатиме, що вже немає базового договору, який визначає зміст двосторонніх відносин між країнами. Про це заявив дипломат, радник прем’єр-міністра з міжнародних питань Сергій Попик у коментарі телеканалу "112 Україна".

Новини за темою: Рада постановила припинити договір про дружбу з Російською Федерацією

"Вплине (припинення договору, - ред.), але тільки в тій частині, що ми вже не маємо базового договору, який визначає зміст двосторонніх відносин. Тому в усяких судових процесах, там, де ми представлені в міжнародних судових процесах, чи в тих процесах, які ось-ось буде порушено, ми будемо виходити з того, що базового договору нема, тому правосуддя має враховувати саме цю обставину", - заявив Попик.

Новини за темою: Порошенко передав генсеку ООН ноту про рішення не продовжувати договір про дружбу з РФ

Нагадаємо, на початку вересня 2018 року Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію Порошенка про непродовження договору з РФ на наступні 10 років. 19 вересня указ про введення в дію рішення РНБО щодо припинення договору про дружбу між Україною і РФ набув чинності.

21 вересня Міністерство закордонних справ України скерувало Росії ноту про непродовження договору про дружбу, співпрацю і партнерство.

Новини за темою: Гості політичного ток-шоу "Пульс" розповіли, що для них означає припинення дії договору про дружбу з Росією

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів