Дуда опротестував згадку про "українських націоналістів" у скандальному законі

Раніше стало відомо, що президент Польщі скерував новий закон до конституційного суду

З відкритих джерел

Президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у конституційному суді формулювання, що стосується "українських націоналістів", в оновленому законі про Інститут національної пам'яті. Про це свідчить інформація, опублікована на сайті конституційного суду.

Інформація про подання президента до КС називається "Протидія фальшуванню польської історії; захист доброго імені Республіки Польща та польського народу".

Із повідомлення випливає, що Дуда опротестував положення оновленого закону про ІНП, в яких використано звороти "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".

"Цьому закону також закидається невідповідність: ...2) статті 1. п. 1 у частині, що стосується слів "українських націоналістів", і статті 2а у частині, що стосується слів "українські націоналісти", а також слів "і Східної Малопольщі" статтям 2 та 42 п. 1 Конституції у зв'язку зі статтею 31 п. 3 Конституції", - йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті суду.

Раніше повідомлялося, що 14 лютого Дуда скерував новий закон про інститут національної пам'яті на перевірку до конституційного суду.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про польський інститут національної пам'яті, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччині, військових злочинах або злочинах проти людяності. За використання словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що містилися на території окупованої Польщі, будь-якого громадянина країни, а також іноземця може бути засуджено до сплати штрафу або тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

Закон викликав різку критику з боку України, Ізраїлю та США.

Верховна Рада України просила Дуду не підписувати цей законопроект. А директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що набуття чинності цього закону унеможливить проведення історичних дискусій на території Польщі з українськими істориками.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів