Донбасу необхідно перейти під міжнародний контроль, який забезпечить безпеку і дозволить провести вибори, - Клімкін

За словами голови МЗС, інші компроміси в питанні щодо Донбасу призведуть до того, що там збережеться російський протекторат, що для української сторони є неприйнятним

Павло Клімкін Reuters

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Донбасу необхідно перейти під міжнародний контроль, який забезпечить безпеку і дозволить провести вибори. Про це він сказав у ході виступу на Національному експертному форумі в Києві, трансляцію вів телеканал "112 Україна". За його словами, Україна і США перебувають у тісній координації щодо тиску на Росію.

"Ми фактично підготували наше спільне бачення, я з Куртом (Волкером, - ред.) перебуваю майже щодня на зв'язку, але нам потрібно зрозуміти, що логіка всього процесу в тому, що Росія виходить, міжнародний компонент входить... Найближчим часом планується ще одна зустріч, поки не можу сказати коли. Ми перебуваємо в тісній координації, тому будемо послідовно тиснути. Але для нас дуже важливо, щоб це був варіант, який забезпечив би те, щоб Донбас поступово переходив під міжнародний контроль. Міжнародний контроль забезпечить безпеку і розпочне підготовку до виборів разом з нами. Інші компроміси ведуть до того, що там збережеться російський протекторат. Це за визначенням не підходить ні нам, ні нашим друзям", - сказав він.

Нагадаємо, раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що питання безпеки в зоні конфлікту на Донбасі після введення миротворчих сил може бути вирішене, у зв'язку з чим з'явиться можливість для проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

Волкер зазначив, що місцеві вибори мають відбутися на українських умовах, і в них повинні взяти участь, у тому числі, переселенці. Крім того, Україна повинна отримати доступ до нині непідконтрольної частини території Донбасу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів