До заклику євродепутатів про скасування е-декларування для антикорупціонерів напередодні безвізу варто прислухатися, - нардеп

Заліщук прокоментувала звернення депутатів Європарламенту із закликом скасувати е-декларування для антикорупціонерів

Крок по введенню е-декларацій для громадських організацій - це спосіб боротьби з ними. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловила депутат від "БПП" Світлана Заліщук.

"Це прецедент для ЄС, коли саме громадські організації повинні заповнювати електронні декларації. В першу чергу їх мета - боротися з корупцією, мова йде про використання бюджетних коштів, про зловживання службовим становищем і це стосується, в першу чергу, політиків, міністрів, державних чиновників. А цей крок по установі е-декларацій для громадських організацій - це спосіб боротьби з цими зацікавленими затятими і журналістами і громадськими діячами, які не втомлюються дивитися на стан політиків. Це просто наступ на людей", - заявила депутат.

Також Заліщук прокоментувала звернення депутатів Європарламенту із закликом скасувати е-декларування для антикорупціонерів.

Новини за темою: За що боролися – на те й напоролись: Е-декларування забрали у військовослужбовців і вручили антикорупціонерам

"Ці 20 євродепутатів вони друзі України в Європарламенті, виступають за підтримку санкцій проти РФ. Це наші самі надійні партнери і не прислухатися до їхніх порад, мені здається, було б дуже нерозумно. Особливо напередодні прийняття рішення про скасування візового режиму", - зазначила вона.

Депутат вважає, що для звітності громадських організацій потрібно задіяти інші механізми.

"Насправді є інші інструменти, щоб досягти прозорості в цивільному секторі і вони існують у всьому світі. Нам не потрібно винаходити велосипед. Я назву ці інструменти. Це публічна звітність організацій на їх сайтах, чого вимагають від них донори", - заявила депутат.

Раніше стало відомо, що 20 депутатів Європейського парламенту та учасники неформальної групи "Друзі європейської України" просять скасувати е-декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 Верховна Рада України прийняла законопроект №6172, який передбачає внесення змін і доповнень в Закон України "Про протидію корупції".

Згідно з документом, військовослужбовці-контрактники і мобілізовані бійці звільняються від обов'язку заповнювати електронні декларації. Однак під час розгляду у сесійній залі народний депутат Тетяна Чорновіл внесла поправку, якою передбачається обов'язок електронного декларування для представників громадських організацій, що працюють у сфері запобігання, протидії корупції та всіх тих суб'єктів, хто співпрацює з такими організаціями.

Новини за темою: Нардеп: Е-декларування в майбутньому стане системним процесом

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...