До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено справу про незаконне прослуховування Вілкула, - адвокат

Правоохоронцям, які виконали незаконний наказ влади, загрожує до 7 років в'язниці

До Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) були внесені відомості про кримінальне правопорушення – незаконне прослуховування мобільного телефону співголови "Опозиційного блоку", народного депутата Олександра Вілкула, повідомив його адвокат Олег Бабич на своїй сторінці в Facebook.

"Дозвіл на незаконний доступ до трафиків мобільного телефону Вілкула та до всієї особистої інформації про абонента отримано силовиками 14 вересня 2017 року і навіть не за місцем розслідування, а в Нікопольському міжрайонному суді Дніпропетровської області (справа № 182/4954/17). Рішення виніс суддя Андрій Чуприна, який перебуває на гачку в прокуратури і готовий підписувати будь-які документи, - сказав двокат нардепа Олег Бабич. - Рішення цього суду Вілкул надав членам Регламентного комітету під час розгляду подання ГПУ. Глава комітету Павло Пинзеник прямо під час комітету для перевірки зателефонував на вказаний в рішенні суду номер телефону і це дійсно виявився номер Вілкула".

Адвокат зазначив, що прокуратура відмовлялася вносити ці дані до реєстру і це було зроблено тільки після відповідного рішення Печерського районного суду м. Києва, який зобов'язав Генеральну прокуратуру це зробити.

"Важливо реагувати на будь-яке порушення прав, як мінімум документувати такі злочини. Якщо правда на твоєму боці, то рано чи пізно вона восторжествує. Слідчий суддя київського суду вже зобов'язав інших слідчих розслідувати злочин проти Вілкула", - сказав Бабич.

Адвокат Олег Бабич підкреслив, що такі дії правоохоронців підпадають під наступні статті Кримінального Кодексу України:  1 ч. ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, термін покарання до 5 років); ст. 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та створення штучних перешкод у його роботі, термін покарання до 3 років); ч. 2 ст. 163 (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку, вчинені щодо державних чи громадських діячів, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, термін покарання до 7 років).

"Через півроку ситуація зміниться. І виконавців цього злочину доведеться відповідати. Ті, хто зверху давав злочинні накази, забудуть про виконавців. І виконавці залишаться один на один зі своєю проблемою, за яку доведеться сісти", - підкреслив Бабич.

Олексій Баганець, адвокат Олександра Вілкула, заявив, що докази, на яких ґрунтується подання Генеральної прокуратури, просто сфальсифіковані.

Зокрема, він зазначив, що свідчення, на яких будуються звинувачення, були отримані шляхом погроз і тиску на свідка – Вадима Кобиляцького, колишнього керівника Дніпропетровської районної державної адміністрації. Слідчі затримали його без санкції судді, незаконно утримували під вартою і допитували в суді в якості свідка, незважаючи на те, що він був затриманий як підозрюваний. Допит проводився без участі сторони захисту.

Після звільнення з-під варти Кобиляцький повідомив про те, що його залякували. Олексій Баганець зазначив, що справу по цьому епізоду згодом було закрито в суді, де Кобиляцький так і не визнав свою провину, а тому його показання як свідка автоматично стають неприпустимими.

Нагадаємо, що 11 жовтня 2018 року Регламентний комітет Верховної Ради опублікував висновок про подання ГПУ щодо народного депутата Олександра Вілкула. У документі, зокрема, йдеться, що докази Генпрокуратури ґрунтуються на припущеннях та на показаннях, здобутих незаконним шляхом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів