112.ua

Голова  Держспецзв’язку Леонід Євдоченко звинувачує компанію-розробника програмного забезпечення системи електронного декларування "Міранда" у свідомому затягуванні часу в питанні усунення недоліків програми. Про це Євдоченко заявив під час спільного засідання парламентських комітетів, яке транслював "112 Україна".

Він зазначає, що Служба провела державну експертизу у встановлений термін – 12 серпня, на підставі якого і відмовила у видачі сертифікату. При цьому він наголошує, що під час попередніх випробувань та тестів програмного забезпечення функції захисту інформації не демонструвалися і не оцінювалися, тому ці недоліки були виявлені лише 12 серпня.

Новини за темою: НАЗК прийняло рішення, згідно з яким чиновники подаватимуть декларації з 1 вересня, - Корчак

За його словами, у зв’язку з виявленою проблемою 13 та 14 серпня були проведені наради, де були обговорені та викладені в окремому протоколі всі питання до розробника, але розробник цей протокол не підписав.

"На жаль, від Держспецзв'язку, від НАЗК представники цей протокол погодили. Тут прописаний цілий ряд заходів. Від розробників "Міранди" відмовились цей протокол підписувати", - заявив Євдоченко.

112.ua

У свою чергу присутній на засіданні керівник компанії "Міранда" Юрій Новіков зазначає, що не підписали протокол, тому що зазначені у ньому питання виходять за межи їх повноважень.

"Стосовно протоколу, ми не мали права його підписувати, тому що 2 питання з 3 не стосуються нашої компетенції. Питання майнових прав і зміни технічного завдання. Ми є технічним підрядником і зміни до цих документів для нас є регулюючими. Відповідно ми не можемо казати, що до них можуть бути зміни", - пояснює свою позицію розробник.

У Держспецзв’язку наголошують, що від розробника досі не було підтверджень про виправлення зауважень, які були зроблені під час держекспертизи.

"Вважаю, що це свідоме затягування часу. В нас немає можливості гаяти час, нам треба вирішити завдання з включення системи і проведення повного комплексу держекспертизи", - заявив Євдоченко.

Нагадаємо, в Україні з 00:00 15 серпня в тестовому режимі запустили систему електронного декларування доходів чиновників, однак без механізму захисту даних. У НАПК впевнені, що найближчим часом всі недоліки технічного характеру будуть виправлені. Разом з тим Центр протидії корупції та ряд нардепів вважають, що запуск системи без сертифіката безпеки зробить неможливим притягнення корупціонерів до відповідальності.

Національне агентство України з питань державної служби проводить службову перевіркущодо встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування не заробила своєчасно.