Держдеп: Бойовики мають намір затопити радіоактивну шахту "Юнком" на Донбасі

США закликали Росію і підконтрольні їй органи на Донбасі діяти відповідально

З відкритих джерел

Бойовики на Донбасі вирішили затопити шахту "Юнком" під Донецьком, що загрожує отруєнням питної води в регіоні через радіацію, яка залишилася в ній. США закликають Росію та її бойовиків діяти відповідально. Про це йдеться в заяві прес-секретаря Держдепартаменту США Гізер Нуєрт.

"Плани російських бойовиків затопити занедбану вугільну шахту "Юнком" - місце проведення ядерного випробування в СРСР в 1979 році - можуть загрожувати позбавленням питної води тисяч українців. Ми настійно закликаємо Росію і підконтрольні їй органи діяти відповідально", - підкреслюється в заяві.

Раніше спостерігачі СММ ОБСЄ повідомили, що бойовики вирішили затопити шахту "Юнком".

Новини за темою: В Україні набув чинності закон про стратегічну екологічну оцінку

"Персонал шахти "Юнком"в Бунгу (колишній Юнокомунарівськ, не знаходиться під державним контролем, 43 км на північний схід від Донецька) повідомив СММ, що деякі з шахтних насосів будуть зупинені орієнтовно 14 квітня, і шахта буде поступово затоплена", - йдеться в звіті СММ за 12 квітня.

"Співробітники шахти також повідомили СММ, що незрозуміло, як можливі протечки або підвищений тиск через затоплення шахти можуть загрожувати цілісності капсули", - повідомили спостерігачі.

За їхніми словами, нинішній статус капсули невідомий.

Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, попереджав, що на окупованих територіях Донбасу є небезпечні об'єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

Новини за темою: У Мінекології пропонують збільшити штрафи за підпал рослинності

Зокрема, він повідомив про об'єкт під назвою "Кліваж", де в 1979 році був проведений невеликий ядерний вибух потужністю 0,3 кт.

"Вибух був проведений на шахті "Юнком" на глибині близько 900 м, його метою було припинення накопичення метану в стволах шахти. Вибух не допоміг, і через рік на шахті знову стався викид метану. Раніше на шахті діяла система відкачування води, яка не допускала її до зони вибуху. Наразі шахта знаходиться на непідконтрольній території", - розповів міністр.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів