Денонсація договору з РФ щодо Азовського моря може призвести до нової територіальної суперечки, - Зеркаль

За її словами, така денонсація не дасть Україні жодних додаткових прав

Заступник міністра закордонних Олена Зеркаль З відкритих джерел

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що денонсація договору між Україною і Росією від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не дасть Україні ніяких додаткових прав, а лише може призвести до нового територіального спору. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Що стосується самої угоди, то вона складається з 5 статей. Одна з цих статей ніколи не була реалізована, а саме - не була реалізована делімітація Азовського моря. З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає", - заявила вона.

Новини за темою: Попик: Якщо Росія продовжуватиме свої дії в Азовському морі - отримає санкції Євросоюзу

За словами Зеркаль, судовий позов України до РФ заснований на Конвенції ООН з морського права, незважаючи на те, що існував двосторонній договір з РФ.

"Дійсно, ця угода, на мій погляд, була укладена неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповідь на це має дати трибунал, і ми чекаємо на цю відповідь вже в наступному роц", - пояснила Зеркаль.

Нагадаємо, 25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, в якій засудив дії Росії в Азовському морі. У впродовж останніх трьох місяців значно зросла активність Росії в Азовському морі. Росіяни не дозволяють торговим суднам, які прямують в українські порти або які виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку. У зв'язку з цим президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу та командуванню ВМС України вжити заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування судноплавства в Азовському морі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів